11°C / 19°C
12°C / 17°C
15°C / 19°C

Visoka zmaga Interja na mestnem derbiju

Nogometaši v italijanski ligi so začeli 4. krog. Mestni derbi med Milanom in Interjem je pripadel prvemu s 5:1. Pred tem je torinski Juventus s 3:1 odpravil Lazio.

Inter je pred domačimi navijači dobro začel in že v peti minuti povedel po golu Henriha Mhitarjana, za še več navijaškega veselja pa je poskrbel še zadetek Marcusa Thurama v 38. minuti.

Rdeče-črni so se v igro vrnili v 57. minuti, potem ko se je med strelce vpisal Rafael Leao, toda Armenec v Interjevem dresu je znova udaril v 69. minuti za 3:1.

S tem so modro-črni strli odpor rdeče-črnih ter jim zabili že dva zadetka, njuna avtorja pa sta bila Hakan Calhanoglu v 79. minuti z bele pike ter Davide Frattesi v 93.

V Torinu je Juventus ohranil niz brez poraza, tokrat je tri gole zabil Laziu. Dva od teh je prispeval Dušan Vlahović, ki je zadel v 10. in 67. minuti, enega pa Federico Chiesa, ki je bil uspešen v 26. minuti. Pri rimski zasedbi je bil edini strelec Luis Alberto v 64. minuti.

V večerni tekmi je Genoa presenetila branilca naslova Napoli in igrala 2:2, lahko bi se zanjo še bolje izšlo, saj je po golih Mattie Banija in Matea reteguija vodila z 2:0. Neapeljčanom sta točko zagotovila Giacomo Raspadori in Matteo POlitano, ki je zadel v 84. minuti.

V nedeljo bo Cagliari gostil Udinese z Jako Bijolom, Sandijem Lovrićem in Davidom Pejičićem, Monza bo igrala proti Lecceju, Frosinone Matjaža Kamenšek-Pahića proti Sassuolu, Fiorentina proti Atalanti, Roma pa proti Empoliju Lovra Štubljarja.

V ponedeljek bosta krog zaprli tekmi Salernitana - Torino in Hellas Verona - Bologna.

Na lestvici s stoodstotnim izkupičkom vodi Inter, ki je ob 13 doseženih danes prejel sploh prvi gol, drugi je Juventus z 10 točkami, Milan pa vsaj začasno ostaja tretji z devetimi. Napoli je četrti s sedmimi točkami.