16°C
15°C / 22°C
8°C / 15°C

Visoki zmagi Ajaxa in Sportinga

Nogometaši Ajaxa so v 1. krogu lige prvakov premagali Glasgow Rangers s 4:0, lizbonski Sporting pa je s 3:0 zmagal na gostovanju pri Eintrachtu v Frankfurtu.

V skupini A je Ajax že v prvem polčasu dosegel tri gole, strelci so bili Edson Alvarez, Steven Berghuis in Mohammed Kudus. Steven Bergwijn je v 80. minuti poskrbel za 4:0. Ob 21.00 bo v tej skupini še tekma Napolija in Liverpoola.

V skupini D je Eintracht Frankfurt gostil lizbonski Sporting. Portugalci so povedli v 65. minuti z golom Marcusa Edwardsa. Slednji je dve minuti zatem podal Trincau za 2:0, Nuno Santos pa je v 82. minuti zapečatil usodo Nemcev. Danes bo še tekma Tottenham - Marseille.

Ob 21.00 bodo še tekme v skupinah C in D. V C bo Atletico Madrid Jana Oblaka gostil Porto, Brugge pa Bayer Leverkusen, v D pa bo Inter, pri katerem bo Samir Handanović začel na klopi za rezerve, igral proti Bayernu, Barcelona pa proti Viktorii Plzen.

V torek je zagrebški Dinamo premagal premagal Chelsea z 1:0, Salzburg Benjamina Šeška je igral 1:1 z Milanom, Leipzig Kevina Kampla je izgubil proti Šahtarju Donecku z 1:4, Celtic pa proti branilcu naslova Realu Madridu z 0:3.

Borussia Dortmund je s 3:0 odpravila Koebenhavn, Manchester City pa s 4:0 v gosteh Sevillo. Benfica je z 2:0 premagala Maccabi Haifo, PSG pa z 2:1 Juventus.