12°C / 18°C
16°C / 22°C
9°C / 16°C

Vodilna trojica hrvaške lige do novih zmag

Zelo zanimivo 23. kolo elitnega hrvaškega nogometa je za nami. Slaven Belupo in Istra sta si razdelila točke, Osijek pa je s kar 3:0 doma premagal HNK Gorico. Vodilna trojica na lestvici je prišla do novih zmag, kar pomeni, da je Rijeka ostala na 1. mestu, Hajduk ji z dvema točkama zaostanka diha za ovratnik, Dinamo pa se nahaja na 3.mestu s 6 točkami zaostanka za prvim mestom.

Slaven Belupo - Istra 1:1
Kolo sta odprla Slaven Belupo in Istra 1961. Gostje iz Pule so povedli v 38. minuti, ko je po kotu Petrusenka na pravem mestu bil Marešić, in z glavo zadel svoj prvi ligaški zadetek v tej sezoni. Domačini so nato v 54. minuti prišli do izenačenja. Lepo akcijo čez sredino obrambe Istre 1961 je po asistenci Štrkalja zaključil Lepinjica, in z natančnim strelom svoji ekipi prinesel točko.

Rijeka - Lokomotiva 4:0
Na Rujevici je Rijeka gostila zagrebško Lokomotivo. Junak prvega polčasa je zagotovo bil levi bočni branilec Bruno Bogojević, ki je v 9. in 31. minuti lepo prodiral po levi strani igrišča, in z zadetkoma v desni spodnji kot gola Lokomotive svojo ekipo povedel v vodstvo z 2:0. Vodstvo je nato v 85. minuti z odličnim strelom od daleč povišal Hodža, za končnih 4:0 v korist Rijeke pa je bil v 91. minuti zaslužen Alen Grgić.

Rudeš - Hajduk 0:2
Gledalci so v Rudešu na prvi zadetek čakali do konca prvega polčasa, ko je po predložku Kalika do strela z glavo prišel Livaja, in z neposredne bližine dosegel zadetek za vodstvo. Za končnih 0:2 v korist Hajduka pa je v pozni 97. minuti po asistenci Brekala poskrbel Leon Dajaku, ko je z lepo finto iz igre vrgel branilca Rudeša, in iz bližine z močnim strelom premagal vratarja Mateja Markovića.

Osijek - HNK Gorica 3:0
Osijek je v prvem polčasu imel kar nekaj priložnosti za zadetek, ki pa jih ni mogel izvesti. Je pa zato v drugem polčasu bil veliko uspešnejši. Nogometaši Osijeka so do prvega zadetka prišli po zelo neobičajnem načinu, saj so si v kazenskem prostoru Gorice pred zadetkom kar 5-krat podali z glavo, nato pa je Mierez, seveda z glavo, premagal vratarja Gorice. V 64. in 72. minuti sta za domačine še bila uspešna Pušić in Almasi, in tako postavila končnih 3:0 v korist Osijeka.

Dinamo - Varaždin 1:0
Dinamo je na svojem Maksimiru gostil Varaždin. Že v 18. minuti srečanja so domačini prišli do enajstmetrovke, ko je Postojnski po kotu igral z roko. Odgovornost je prevzel Petković, in dosegel svoj deveti ligaški zadetek v tej sezoni. V nadaljevanju sta obe ekipi imeli po nekaj priložnosti, a gledalci niso videli zadetkov, jih pa je zato čakala dramatična končnica. V 81. minuti so gostje imeli odlično priložnost za izenačenje, a Marko Dabro ni uspel zadeti iz enajstmetrovke. V samem zaključku tekme se je vratar Dinama Nevistić izkazal še z eno obrambo, Jurica Poldrugač je imel odlično priložnost za izenačenje, a je vratar Dinama spet bil na mestu.