12°C / 16°C
6°C / 12°C
5°C / 15°C

Zagrebški Dinamo za uvod v ligo prvakov presenetil Chelsea

S tekmama med zagrebškim Dinamom in Chelseajem ter Borussio Dortmund in Koebenhavnom se je začela nova sezona lige prvakov. Takoj na začetku so Zagrebčani pripravili presenečenje, saj so zmagali z 1:0.

V skupini E je Dinamo v Zagrebu gostil Chelsea. Ta se je po dobri predstavi Hrvatov znašel v zaostanku v prvem polčasu, Mislav Oršić je v 13. minuti namreč zadel za 1:0.

Gostitelji so bili blizu drugemu zadetku tudi v 56. minuti, ko je od daleč sprožil Stefan Ristovski, Kepa Arrizabalaga pa je žogo odbil v prečko. Chelsea je bil najbližje golu v 86. minuti, ko je Reece James zadel vratnico. Ob 21.00 bo v tej skupini še tekma Salzburga Benjamina Šeška z Milanom.

V skupini G je Borussia Dortmund pričakovano premagala Koebenhavn, končni izid je bil 3:0. V prvem polčasu je prišla do lepe zaloge prednosti po golih Marca Reusa v 35. in Raphaela Guerreira v 42. minuti. V 86. minuti pa je Jude Bellingham postavil piko na i. Ob 21.00 bo še obračun Seville in Manchester Cityja.

V skupini F bosta tekmi Leipziga Kevina Kampla in Šahtarja Donecka ter Celtica in branilca naslova Reala Madrida, v skupini H pa Benfice in Maccabija Haife ter Parisa Saint-Germaina ter Juventusa.

V sredo bodo na sporedu tekme v skupinah od A do D. Ajax bo gostil Glasgow Rangers, Napoli bo igral proti Liverpoolu, Atletico Madrid Jana Oblaka proti Portu, Club Brugge proti Bayerju Leverkusnu, Inter Milano Samirja Handanovića proti Bayernu, Barcelona proti Viktorii Plzen, Eintracht Frankfurt proti Sportingu, Tottenham pa proti Marseillu.