15°C / 16°C
16°C / 20°C
12°C / 21°C

Zmagi za Olympacos in Fiorentino

Angleške nogometne ekipe bodo letos očitno ostale brez finala evropskih tekmovanj. Njihov zadnji predstavnik Aston Villa je namreč na domačem igrišču nepričakovano izgubila proti Olympiacosu iz Pireja z 2:4. Tudi na drugi polfinalni tekmi je padlo veliko golov, Fiorentina je v Firencah s 3:2 ugnala Club Brugge.

Junak dvoboja v Birminghamu je bil maroški napadalec Ayoub El Kaabi, ki je dosegel tri gole, s prvima je svojo ekipo popeljal v vodstvo z 2:0. Domačim je uspelo izenačiti, toda nato je Maročan še uspešno izvedel enajstmetrovko, končni izid pa je v 67. minuti Santiago Hezze. Domači so imeli v 84. minuti veliko priložnost za znižanje zaostanka, a je Douglas Luiz zapravil najstrožjo kazen.

Fiorentina je na domačem igrišču proti Belgijcem dvakrat vodila, a so gosti dvakrat izenačili. Drugič celo z igralcem manj, dve minuti po izključitvi Raphael Onyedike, ki si je v treh minutah prislužil dva rumena kartona, je to uspelo Igor Thiago. Toda številčno močnejši Italijani so vendarle prišli do zmage, za to je bil zaslužen gol M'bala Nzola v prvi minuti sodnikovega dodatka, rezervist je mrežo zatresel po dobrih dveh minutah na igrišču, potem ko je zamenjal strelca drugega gola za Fiorentino Andreo Belottija.