Oblačno Humidity: 92%
14°C

Zmagi za United in Chelsea

Nogometaši Manchester Uniteda so v 17. krogu angleške lige premagali Nottingham Forest s 3:0. Pred tem je Chelsea z 2:0 odpravil Bournemouth.

United je hitro povedel, v 19. in 22. minuti sta zadela Marcus Rashford in Anthony Martial. Prvi je bil pri drugem zadetku podajalec. Gosti so se v 40. minuti za kratek čas veselili svojega zadetka, toda sodniki so ga po pregledu posnetka razveljavili zaradi prepovedanega položaja. Tako je Nottingham ostal brez svojega prvega ligaškega zadetka v gosteh po avgustu. Zato pa so tretjega na tekmi v 87. minuti dosegli rdeči vragi, strelec je bil Fred.

Chelsea je proti Bournemouthu prišel do prve zmage po petih tekmah. Tokrat so Londončani pokazali kar prepričljivo igro, je pa zaradi poškodbe igrišče predčasno zapustil Reece James, ki je zaigral prvič po oktobru. Sta pa za zmago poskrbela Kai Havertz z golom v 16. in Mason Mount z zadetkom v 24. minuti. Nemec je bil tudi podajalec pri tem golu.

V ponedeljek so nogometaši Arsenala gostili West Ham in ga premagali s 3:1. S tem ostajajo vodilna ekipa prvenstva in imajo sedem točk prednosti pred vsaj začasno najbližjim zasledovalcem Newcastlom. Ta je s 3:0 v gosteh premagal Leicester City.

Z enakim izidom kot Newcastle je zmagal tudi Fulham pri Crystal Palaceu, Tottenham je v gosteh pri Brentfordu igral 2:2, Liverpool je zmagal s 3:1 pri Aston Villi, Brighton je prav tako s 3:1 zmagal v Southamptonu, Wolverhampton pa z 2:1 pri Evertonu.

V sredo bo še obračun Leedsa in Manchester Cityja.

Slednji je na tretjem mestu, kjer ima po 14 tekmah 32 točk, vodilni Arsenal ima po 15 tekmah 40 točk, Newcastle pa po 16 tekmah 33 točk. Tottenham je četrti s 30 točkami s 16 tekem, United pa je peti z 29 točkami s 15 obračunov.