Oblačno Humidity: 92%
14°C

Znani prvi štirje četrtfinalisti evropske lige

Znani so prvi štirje udeleženci četrtfinala nogometne evropske lige. To so postali Marseille, Benfica, Milan in West Ham.

Londončani so prvo tekmo proti Freiburgu izgubili z 0:1, tokrat pa so na domačem terenu prevladovali in Nemcem zabili kar pet golov, od teh je zadnja dva prispeval Mohamed Kudus, angleški reprezentant Jarrod Bowen pa je prispeval gol in podajo.

Milan je veliko dela opravil na prvi tekmi, ko je praško Slavio odpravil s 4:2, tokrat pa je v Pragi že v prvem polčasu zadel trikrat za zmago s 3:1. Cristian Pulisic in Rafael Leao sta dosegla po gol in podajo, Čehi pa so od 20. minute igrali brez izključenega Tomaša Holeša.

Tudi Marseille si je četrtfinale zagotovil praktično že na prvi tekmi, ko je Villarreal ugnal s 4:0. Toda Španci so na povratni tekmi prišli blizu vsaj podaljšku, a bili malce prekratki. Etienne Capoue, Alexander Soerloth in Yerson Mosquera so do 85. minute poskrbeli za domače vodstvo s 3:0, upe pa je nato pokopal zadetek Jonathana Claussa v četrti minuti sodniškega dodatka.

Rangers in Benfica sta na prvi tekmi igrala 2:2, na Škotskem pa so Portugalci slavili z 1:0, potem ko je Rafa Silva zadel v 66. minuti.

Ob 21. uri so še tekme Bayer Leverkusen - Qarabag (prva tekma 2:2), Atalanta - Sporting (1:1), Brighton - Roma (0:4) in Liverpool - Sparta Praga (5:1).

Žreb parov za četrtfinale, polfinale in finale bo v petek, četrtfinalni obračuni bodo 11. in 18. aprila, polfinalni 2. in 9. maja, finale pa bo 22. maja v Dublinu.