Oblačno Humidity: 89%
14°C

Zvezda dramatično premagala Partizan na 173. večnem derbiju

Prvenstvo se v 31. kolu srbske Superlige nadaljuje v obliki ligaške končnice in skupine za obstanek, kjer se bo 8 ekip iz zgornje polovice lestvice pomerilo med sabo, ter 8 ekip iz spodnjega dela lestvice med sabo. Crvena Zvezda je v dramatični končnici tekme prikazala popolni preobrat in zmagala Partizan z 3:2, Radnički 1923 in Čukarički pa sta se na izjemni tekmi s kar sedmimi doseženimi goli razšla z rezultatom 4:3.

Vodilna Crvena zvezda in drugouvrščeni Partizan sta se na zvezdinem stadionu Rajka Mitića pomerila na 173. večnem derbiju. Boljše so srečanje začeli črno-beli, saj so z golom Baždarja v 11. minuti vodili z 0:1. Domačini so pet minut kasneje z golom Kange z enajstmetrovke izid izenačili. Obe ekipi sta do konca prvega polčasa imele nekaj priložnosti za vodstvo, a je rezultat ostal nespremenjen.

V 56. minuti tekme je sledilo novo vodstvo Partizana, ko je Severina z odličnim strelom premagal vratarja Crvene zvezde Omrija Glazerja. Nato so rdeče-beli v iskanju izenačujočega zadetka začeli z napadalnejšo igro. Gol so našli v 69. minuti tekme, a je zadetek Kataija bil razveljavljen zaradi prepovedanega položaja Cherifa Ndiayeja. Vse je kazalo na zmago Partizana, a se je Cherif Ndiaye odkupil za prepovedan položaj pri zadetku, in presenetil Partizan z golom v 89. minuti tekme. Zvezda je nato v 9. minuti sodnikovega podaljška z golom Kataija z enajstmetrovke prikazala popolni preobrat, in zmagala z 3:2.

Radnički 1923 in Čukarički sta se pred 6000 gledalci pomerila na stadionu Čika Dača. Ekipi sta prikazali odličen nogomet, saj sta skupno dosegli kar 7 zadetkov. Po uvodnem vodstvu domačega Radničkega je gol za Čukarički zadel Luka Adžić. V 15. minuti je za goste zadel Mello, nato pa so domači spet izenačili z golom Ortiza. Mello je pred koncem polčasa zadel za novo vodstvo gostov, končni rezultat prvega polčasa pa je bil 2:3 v korist Čukaričkega. Radnički je nato z goloma Džurića in Ivelja v 56. in 82. minuti zmagal z rezultatom 4:3 in tako osvojil izjemno pomembne tri točke v boju za evropska tekmovanja.

TSC Bačka Topola je s pomočjo dveh golov Pantovića in enega Čirkovića na domačem terenu premagala Vojvodino s 3:2, Spartak je z minimalno razliko premagal Javor, Novi Pazar pa je na svojem stadionu z igralcem manj izgubil proti Voždovcu.

Radnički Niš je z golom Davida Petrovića v 99. minuti tekme zmagal z minimalnih 1:0, IMT in Železničar iz Pančeva sta se razšla brez zadetkov, zadnje srečanje prvega kola končnice pa sta odigrala Mladost iz Lučanov in Napredak. Mladost je zmagala z rezultatom 3:1.