Oblačno Humidity: 61%
21°C
13°C / 14°C

Zvezda se približuje Partizanu na vrhu lestvice

Nogometaši Partizana so po neverjetnih trinajstih zaporednih zmagah le doživeli poraz, tokrat je od njih bila boljša Bačka Topola. Crveni zvezdi je uspelo premagati Vojvodino in se je tako približala Partizanu na le tri točke zaostanka.

Novi trener Spartaka Nenad Lalatović je v klub prinesel takojšnje rezultate in drugo zmago v tej sezoni

Prvo tekmo šestnajstega kola sta odigrala IMT Novi Beograd in Spartak Subotica. Novi trener Spartaka Nenad Lalatović je v klub prinesel takojšnje rezultate in drugo zmago v tej sezoni proti ekipi iz Beograda. V 80. minuti je po lepi akciji svoje ekipe gol dosegel Jug Stonajev, za končni rezultat 1:0. Radnik in Mladost sta na težkem terenu odigrala dobro srečanje in si razdelila po točko, tekma se je končala z rezultatom 1:1. Novi Pazar je z kar 0:4 bil boljši od ekipe Radnički 1923. Igralec tekme Adem Ljajić je z golom in dvema asistencama prekinil niz treh zaporednih zmag Radničkega. Čukarički je prekinil svojo rezultatsko krizo in zmagal prvič po 30. septembru. Z dvema asistencama za gol Ivanovića in Kovača je bil zelo razigran Cvetković ter svoji ekipi prinesel zmago z 2:0. Železničarju Pančevo je uspelo priti do popolnega preobrata proti Napredku. Ekipa Napredak je na polčasu po zadetku Marka Ljubomirca vodila z 0:1, a so domačini do konca tekme zadeli dvakrat, v polno sta za končnih 2:1 merila Stanković in Grgić. Javor je doma proti ekipi Voždovac kar štirikrat zatresel mrežo nasprotnega vratarja, v glavni vlogi pa je bil Ibrahim Tanko, ki je vpisal dva gola in dve asistenci, za zmago svoje ekipe z 4:0.

Crvena zvezda je v Novem Sadu že enajstič zapored premagala Vojvodino, največ zaslug za zmago pa gre Osmanu Bukariju. Reprezentant Gane je že v 3. minuti iz mrtvega kota uspel premagati vratarja Vojvodine. Vodstvo Crvene zvezde ni trajalo dolgo, saj se je Milosavljević dobro znašel v kazenskem prostoru in prišel do žoge ter lepo zaključil na vrata Omrija Glazerja. Gledalci niso dolgo čakali na novi zadetek, v 27. minuti je na asistenco Ndiayeja svoj drugi gol dosegel Bukari, ter postavil končni rezultat tekme. Vratarja sta poskrbela da rezultat do konca tekme ostane nespremenjen. Zvezda se je z zmago proti Vojvodini približala Partizanu le na tri točke zaostanka, Vojvodina pa je po porazu padla na šesto mesto.

Derbi kroga sta pred 8000 navijači odigrala Partizan in zelo razigrana Bačka Topola. Partizan je po trinajstih zaporednih zmagah pričakal motivirano ekipo TSC Bačko Topolo. Prvi zadetek na tekmi je padel v 3. minuti, ko je neposredno po strelu iz kota zadel Aleksandar Ćirković. V 11. minuti so nogometaši iz Bačke Topole dosegli še en zadetek po izvajanju iz kota. Spet je bil izvajalec Ćirković, ki je žogo poslal proti prvi vratnici Partizanovega gol, tam pa je na pravem mestu bil Stojić, ki je z glavo zatresel mrežo Partizana. Zares neverjetno, kako nevarni so nogometaši Bačke Topole po udarcih iz kota, Ćirković je še enkrat poslal predložek proti dolgemu kotu vratarja, tam pa je iz neposredne bližine zaključil Milan Radin za visokih 0:3. Sledila je 50. minuta in nevaren protinapad Bačke Topole. Golman Partizana Jovanović je stekel ven iz gola in obranil strel Djakovca, nato pa se je žoga odbila do Milovanovića, ki je z 20 metrov zatresel mrežo Partizana, za končni rezultat 0:4. Partizan je kljub porazu na prvem mestu lestvice, Bačka Topola pa je z 29 točkami na tretjem mestu, za Partizanom zaostaja za kar 13 točk.