11°C / 19°C
12°C / 17°C
15°C / 19°C

Gorica z remijem potrdila drugoligaški naslov

Nogometaši Gorice so v 28. krogu 2. slovenske lige na Ptuju remizirali z 2:2 (1:2) s sedaj zadnjeuvrščeno Dravo in potrdili naslov prvaka. Tega so osvojili že v soboto, ko so igralci Triglava izgubili proti dotlej zadnjeuvrščenim Brežicam z 2:3.

Gorica si je tedaj že zagotovila prvo mesto v ligi in napredovanje med prvoligaše, medtem ko bodo Kranjčani igrali dodatne kvalifikacije za preboj v prvo ligo. Gorica je sicer štirikratni slovenski prvak, med slovensko elito pa se vrača po eni sezoni. Triglav ima dva kroga pred koncem prvenstva nedosegljivih devet točk zaostanka.

Goričani so povedli v 19. minuti, ko je zadel Etien Velikonja, ki je v 40. minuti z enajstmetrovke svojo ekipo povedel tudi v vodstvo z 2:1. Pred tem je v 29. minuti izenačil Vice Miljanić, ta igralec pa je v 76. minuti postavil še končni izid.

V soboto je Rudar premagal Fužinar s 3:1, Primorje je s 3:0 odpravilo Ilirijo, Jadran pa s 4:1 Beltince. Danes so igralci Vitanest Bilj zmagali z 1:0 v Krškem, tudi v Lendavi so domači izgubili, s 3:2 je zmagala Rogaška, Roltek Dob in Krka pa sta se razšla z neodločenim izidom 2:2.