Oblačno Humidity: 60%
21°C

V Kidričevem in Lendavi remi, visoka zmaga Triglava

V derbiju 15. kroga 2. SNL v Kidričevem sta se vodilni Aluminij in tretjeuvrščena Krka razšla brez zadetkov. Z neodločenim izidom 2:2 se je končal tudi obračun v Lendavi med Nafto in Biljam. Kranjski Triglav pa je pred domačimi navijači visoko s 5:2 premagal Roltek Dob.

Aluminij tako zaenkrat še vedno ostaja na vrhu druge lige, a ima pred Rogaško le dve točki prednosti. Nogometaši Rogaške lahko z zmago v soboto nad Krškim skočijo na prvo mesto. Novomeška Krka z osemindvajsetimi točkami ostaja tretja, a jo lahko z nedeljsko zmago prehiti Ilirija, ki bo doma gostila velenjski Rudar.

V Lendavi so nogometaši Bilj na začetku dvoboja dosegli dva zadetka v treh minutah, a domačini so se po dobre pol ure igre vrnili v tekmo in izid izenačili na 2:2. Le nekaj trenutkov zatem je David Zoltan Gergo prejel direktni rdeči karton in Nafta je tekmo igrala le z deseterico. A do konca se rezultat ni več spremenil.

Kranjčani so že v deveti minuti povedli, ko je bil natančen Oliver Kregar. V 32. minuti je izid poravnal Luka Gajič, a pred koncem prvega dela so domačini v razmaku ene minute zadeli dvakrat in na odmor odšli z lepo prednostjo. V drugem je sicer prednost najprej znižal Gašper Černe, ob koncu dvoboja pa sta končni izid postavila Kregar in Gal Schweiger.

- petek, 4. november:
ALUMINIJ - KRKA 0:0 (0:0)
* Kidričevo, gledalcev 200, sodniki: Halilović, Mežnar in Šašivarević.
* Strelci: /.
* Aluminij: Banić, Martić, Crnčec, Frešer, Skiba, Marinšek, Jagić, Katuša (od 78. Baskera), Munić (od 69. Jovan), Brest (od 78. Borovnik), Koblar.
* Krka: Kruljac, Ejup, Bedek, Žur (od 86. Jelavić), Marcius (od 65. Kapitanović), Horvat (od 86. Zakrajšek), Lipec, Krznarić, Đapo (od 65. Mešanović), Blaževski, Marijanović.
* Rumeni kartoni: Koblar, Munić, Marinšek; Krznarić, Ejup, Marijanović, Zakrajšek.
* Rdeči karton: /.

NAFTA 1903 - VITANEST BILJE 2:2 (2:2).
* Lendava, gledalcev 200, sodniki: Rađević, Šumer in Sužnik.
* Strelci: 0:1 Susso (12.), 0:2 Daw. D. Jalinous (15.), 1:2 Igrec (19.), 2:2 Novinič (32.).
* Nafta 1903: Almos, Čuček Bezjak (od 65. Brkić), Sulejmanović, Drk, Novinič, Igrec (od 77. Plej), Szabo, Kumer, Papp, Feher (od 90. Pigac), Gergo.
* Vitanest Bilje: Lipičar, Hadžić, Dar. D. Jalinous, Erniša, Štrukelj (od 89. Bizjak Batistič), Koron (od 80. Pori), Slavec, Humar, Daw. D. Jalinous, Susso, Gomizelj.
* Rumeni kartoni: Drk.
* Rdeči karton: Gergo (36.).

TRIGLAV KRANJ - ROLTEK DOB 5:2 (3:1).
* Kranj, gledalcev 200, sodniki: Jazbec, Bensa in Jug.
* Strelci: 1:0 Kregar (9.), 1:1 Gajič (32.), 2:1 Šalja (40.), 3:1 Petrović (41.), 3:2 Černe (66.), 4:2 Kregar (82.), 5:2 Schweiger (86.).
* Triglav Kranj: L. Čadež, Brkić, Šalja, Jakupovič (od 73. Skok Jekovec), Pantelić (od 84. Schweiger), Čeh, Kregar, Vuković (od 18. Matko), Kim, Bobarić, Petrović (od 73. J. Čadež).
* Roltek Dob: Erjavšek, Avbelj, Šipek, Gajič, Levec, Zenković (od 60. Ciglar), Dajčman, Mitrović, Krupić (od 60. Černe), Židan, Kasnik.
* Rumeni kartoni: Pantelić, Matko; Gajič, Levec, Mitrović.