Nekaj oblačnosti Humidity: 64%
19°C

Dobovec in Siliko še naprej v svojem razredu

V 1. slovenski futsal ligi se je s tekmami 8. kroga začela druga tretjina rednega dela sezone. Vodilni dvojec Dobovec in Siliko je slavil v gosteh, do zmage je prišel tudi The Nutrition Extrem, v Ljutomeru pa sta Meteorplast Šic bar in Bronx Škofije remizirala.

Sliko je teden skleni še z eno odmevno zmago. Po domačem uspehu proti Dobovcu je tokrat zasedba Mileta Simeunoviča v gosteh slavila proti tretjeuvrščenemu Oplastu iz Kobarida. Vrhničani so povedli v 15. minuti prek Benjamina Tušarja. Domači so bolje začeli drugi polčas, izenačil je Nejc Kovačič. Alan Muratagić in Marko Bjelčević sta nato goste popeljala v vodstvo 3:1, David Lah je v 39. minuti znižal na 2:3, a se do konca izid ni več spremenil.

Dobovec je po porazu proti Siliku reagiral in suvereno zmagal v Sevnici. Do polčasa so vodili s 3:1, na koncu s 7:2. Patrik Pasariček se je z dvema goloma še utrdil na vrhu liste strelcev. Dobovec in Siliko imata tako po osmih tekmah na vrhu 21 točk, deset več od Oplasta, še eno manj ima četrti Meteorplast Šic bar.

The Nutrition Extrem se je po zmagi proti Dobrepolju povzpel na peto mesto, Dobrepolje po porazu ostaja zadnji, osmi. Po prvih 20 minutah je bil rezultat poravnan na 1:1. Domači so povedli z golom Elvira Dubinovića, izenačil je Mihael Čop. V nadaljevanju so gostje na krilih energije bratov Žlindre ušli na 4:1. To je bil prevelik zalogaj za domače. Anej Kmetič je v 38. minuti znižal na 2:4. Domačini so si ustvarili številne priložnosti, a se je izkazal gostujoči vratarski dvojec Jure Vetrih in Nik Ambrožič.

Meteorplast Šic bar in Bronx Škofije se nista izneverila tradiciji. Tudi tokratna medsebojna tekma je postregla s kar 16 goli, na koncu pa je prišlo so delitve točk. A temu ni bilo videti tako, saj so varovanci trenerja Roberta Grdovića v 11. minuti po golu Roka Šnofla povedli s 5:1. Do 34. minute so gostje izenačili. Domačini so spet povedli, tokrat na 7:5 in 8:6, a se trdoživi gostje niso dali. Tilen Kamenčič je minuto pred koncem znižal, v zadnji minuti pa je točko priboril Davor Stanišič, ki je v svoji 78. prvoligaški tekmi dosegel 14. gol.

1.SFL, 8. krog, 24. november:
Oplast Kobarid - Siliko Vrhnika 2:3 (0:1)
0:1 Tušar (15.), 1:1 Kovačič (21.), 1:2 Muratagić (27.), 1:3 Bjelčević (36.), 2:3 Lah (39.)

Sevnica - Dobovec 2:7 (1:3)
0:1 Pasariček (3.), 0:2 Čeh (9.), 1:2 Drobne (14.), 1:3 Pasariček (18.), 1:4 Čeh (21.),1:5 Kanjuh (24.), 1:6 Cesarec (28.), 2:6 Račič (31.), 2:7 Kanjuh (33.)

Dobrepolje - The Nutrition Extrem 2:4 (1:1)
1:0 Dubinović (15.), 1:1 Čop M. (18.), 1:2 Žlindra Anž. (26.), 1:3 Žlindra And. (32.), 1:4 Žlindra Anž. (37.), 2:4 Kmetič (38.)

Meteorplast Šic bar - Bronx Škofije 8:8 (5:3)
0:1 Stanić (2.), 1:1 Trstenjak (2.), 2:1 Trstenjak (3.), 3:1 Ruis (6.), 4:1 Kos (7.), 5:1 Šnofl (11.), 5:2 Stanić (13.), 5:3 Stanić (16.), 5:4 Lolić (24.), 5:5 Kamenčić (34.), 6:5 Lipovšek (35.), 7:5 Matan (36.), 7:6 Stanišič (37), 8:6 Ruis (39.), 8:7 Kamenčić (39.), 8:8 Stanišić (40.).