Nekaj oblačnosti Humidity: 70%
18°C

Argentinci tudi brez Messija brez težav

Argentinska nogometna reprezentanca je tudi brez superzvezdnika Lionela Messija v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2026 gladko premagala Čile s 3:0. Messi ni zaigral na stadionu Monumental v Buenos Airesu, saj še okreva po poškodbi gležnja.

Liverpoolov Alexis Mac Allister je pred domačimi gledalci v 48. minuti popeljal sinjemodre v vodstvo po podaji Rodriga de Paula. V 84. minuti je napadalec Atletica Madrida Julian Alvarez povišal na 2:0, nato pa je Paulo Dybala iz Rome v sodnikovem dodatku poskrbel še za tretji gol domačih.

Svetovni prvak Argentina po sedmih tekmah z 18 točkami jasno vodi na južnoameriški lestvici kvalifikacij za naslednji mundial. Naslednji torek se bodo sinjemodri v Barranquilli pomerili s tretjeuvrščeno Kolumbijo. Rekordni svetovni prvaki Brazilci so trenutno na šestem mestu in bodo najprej v petek igrali proti Ekvadorju, nato pa v torek še proti Paragvaju.

Že pred tem je Bolivija nadaljevala kvalifikacijsko kampanjo za munidal 2026 s četrtkovo zmago nad Venezuelo s 4:0 na tekmi, ki so jo odigrali na več kot 4000 m nadmorske višine.

Zadetki Ramira Vace, Carmela Algaranaza, Miguela Tercerosa in Enza Monteira so Boliviji prinesli drugo zmago v južnoameriških kvalifikacijah in jo dvignili na sedmo mesto v razvrstitvi desetih ekip.

Svetovno prvenstvo leta 2026 bodo skupaj gostile ZDA, Kanada in Mehika. Tam bodo Argentinci poskušali ubraniti naslov iz Dohe 2022.