Oblačno Humidity: 88%
14°C

Finalistki svetovnega prvenstva FIFA U17 2023 sta Nemčija in Francija

V Surakarti sta bili odigrani polfinalni srečanji svetovnega prvenstva FIFA U17 2023. Argentina je v dramatični končnici proti Nemčiji izgubila po enajstmetrovkah, Francija pa je z dobrim izvajanjem prostih strelov z minimalno razliko premagala Mali.

Argentina 3:3 Nemčija (2:4 po enajstmetrovkah)

Na zelo zanimivi tekmi med dvema nogometnima velesilama je 8.500 gledalcev videlo srečanje z velikim številom zadetkov in priložnosti. Nemčija je zadala prvi udarec na tekmi, ko je Brunner lepo preigraval na levi strani kazenskega prostora, preden je streljal proti Jeremiasu Florentinu in zatresel mrežo Argentincev. V 36. minuti je sledilo izenačenje. Dylan Gorosito je ukradel žogo, jo podal do Ruberta, ta pa ni imel težkega dela in jo je iz neposredne bližine pospravil v nasprotnikovo mrežo. V sodnikovem dodatku je napadalec Ruberto dosegel še en zadetek, tokrat je po podaji Acuñe z lepim preigravanjem in strelom, svoji ekipi prinesel vodstvo z 2:1. Nemci so drugi polčas začeli odločneje in hitro prišli do izenačenja. Nogometaš Borussije iz Dortmunda Paris Brunner, je ukradel žogo neodločni obrambi Argentine, jo vodil do roba šestnajstmetrskega prostora in udaril v dolgi kot vratarja Florentina, ter ga z natančnim strelom premagal. Argentinska obramba ni bila na nivoju kot je bila na prejšnjih tekmah, zato je po zmedi v kazenskem prostoru do strela z glavo prišel napadalec Hoffenheima Max Moerstedt in dosegel svoj četrti gol na tekmovanju. Za dramatični zaključek rednega dela je bil zadolžen Agustin Ruberto. Po lepi podaji Echeverrija je v pozni 97. minuti zadel že svoj tretji zadetek na tekmi in svojega osmega na prvenstvu, ter tako popeljal tekmo do streljanja enajstmetrovk. Igralec tekme, vratar Nemčije Konstantin Heide je z odličnimi obrambami pri streljanju enajstmetrovk pripomogel svoji ekipi do prve uvrstitve v finale svetovnega prvenstva do 17 let po letu 1985, Argentina pa je sedaj izgubila že svoje šesto polfinale na svetovnih prvenstvih v tej kategoriji.

Francija 2:1 Mali

Mali je srečanje začel odločneje od svojih nasprotnikov. V prvih desetih minutah je vratar Francije Paul Argney moral dvakrat posredovati. Prvič je na njegova vrata udaril kapetan Malija Ibrahim Diarra, nato še Ibrahim Kanate, Argney pa se je izkazal z odličnimi obrambami. Prvi gol na tekmi je padel v četrti minuti sodnikovega dodatka prvega polčasa. Moussa Traore je poslal predložek pred vrata Argneya, ta je žogo poskusil odbiti na stran, na pravem mestu pa se je znašel Ibrahim Diarra in dosegel gol. To je bil tudi prvi zadetek v mreži Francije, po več kot neverjetnih 500 minut igre na svetovnem prvenstvu. V nadaljevanju je stvari postavil na glavo branilec Malija Sanogo, s hudim štartom si je prislužil rdeči karton in tako dovolil, da so Francozi izvedli prosti strel na podlagi katerega so prišli do izenačenja. Z dobrim predložkom iz prostega strela je Ismail Bouneb našel Yvanna Titija, ta pa je z glavo poslal žogo v mrežo. Popolni preobrat pa je zrežiral asistent prejšnjega zadetka in igralec tekme Ismail Bouneb. Tokrat je z neposrednim strelom na vrata Malija, ponovno iz prostega strela, svoji ekipi prinesel vodstvo. Nogometaši Malija so bili zelo blizu izenačenja v 89. minuti. A po močno izvedenem še enem prostem strelu je Hamidou Makalou zadel le okvir vrat.

Francija bo finalni obračun proti Nemčiji odigrala v soboto, Mali in Argentina pa se bosta v petek borila za tretjo mesto na prvenstvu.