Oblačno Humidity: 62%
20°C
13°C / 14°C

Finski nogometaši osvojili Belfast

Finska nogometna reprezentanca je dosegla prvo zmago v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo v Nemčiji 2024.

Po uvodnem porazu na Danskem z 1:3 je danes v Belfastu premagala Severno Irsko z 1:0, edini gol pa je dosegel Benjamin Kallman v 28. minuti. V skupini H je v vodstvu Slovenija po dveh zmagah nad Kazahstanom in San Marinom.

Izbranci Matjaža Keka so v Stožicah v drugem polčasu strli odpor tekmecev iz San Marina in zmagali z 2:0. Povedli so v 56. minuti prek Benjamina Šeška, štiri minute kasneje pa je avtogol dosegel Roberto Di Maio.

Danski je nekoliko močno spodrsnilo v Kazahstanu. V prvem polčasu je kazalo na njihovo zanesljivo zmago, potem ko je dvakrat zadel 20-letni Rasmus Hojlund (21., 36.). V drugem polčasu so Kazahstanci uprizorili prvovrsten preobrat. Prek Baktijorja Zajnudinova so v 73. minuti z 11-metrovke znižali na 1:2, nato pa prek Askata Tagibergena (86.) in Abata Ajmbetrova (89.) senzacionalno premagali favorizirane Dance.