Oblačno Humidity: 89%
14°C

Kazahstan strl San Marino

Nogometaši Kazahstana ostajajo v igri za uvrstitev na evropsko prvenstvo leta 2024, potem ko so na domačem igrišču strli odpor San Marina in zmagali s 3:1 (1:0).

Čeprav domači z igro niso navdušili, so že v prvi nevarnejši akciji v 19. minuti prišli do zadetka, z lepim strelom s 17 metrov je žogo pod prečko poslal Islam Česnokov. Nogometaš, ki je nasploh prvič začel reprezentančno tekmo, je v 51. minuti dosegel tudi drugi gol, še enkrat je bil natančen s strelom od daleč, tokrat se je za strel odločil še z daljše razdalje kot pri prvem golu.

San Marino je bil sicer v igri povsem enakovreden tekmec, posebej nevaren sicer ni bil, a v 60. minuti je vendarle znižal zaostanek, ko je odbito žogo od vratnice na pravo mesto spravil Simone Franciosi, s tem je dosegel šele drugi gol svoje ekipe v teh kvalifikacijah. Končni izid so domači dosegli z enajstmetrovke, v drugi minuti sodniškega dodatka jo je uspešno izvedel Abat Aimbetov.

Kazahstan se je tako vodilnima ekipama Slovenije in Danske približal na točko zaostanka, za napredovanje na prvenstvo pa bo v zadnjem krogu na gostovanju v Ljubljani potreboval zmago.