Oblačno Humidity: 61%
20°C

Mladinci so se z zmago proti Albaniji uvrstili v elitni del kvalifikacij

Slovenska mladinska reprezentanca je po dveh remijih proti Irski in Belgiji uspela premagati gostiteljico turnirja Albanijo.

Slovenci so se z osvojenimi petimi točkami prebili v elitni del tekmovanja.

Tekmo v Elbasanu (Albanija) je boljše začela Slovenija, že v uvodnih minutah je dober strel Aldina Jakupovića uspel obraniti vratar Tomas Kiri. Naslednji, ki se je nevarno približal golu je bil Dino Kojić, a je bil njegov strel nenatančen. Slovenija je prikazala boljši in napadalnejši nogomet, z večjim številom priložnosti od nasprotnika. Pred koncem polčasa sta bila za Slovenijo nevarna še Selan in Poredoš, a s svojimi poskusi nista uspela zatresti mreže nasprotnika.

Oba selektorja sta pred začetkom drugega polčasa zamenjala po dva igralca. Pri Sloveniji sta vstopila Luka Mlakar in Lucas Mačak, pri Albaniji pa Nuredini in Duro. Anton Žlogar, slovenski selektor je imel odličen občutek za menjave, saj je v 48. minuti rezervist Mačak odločno nameril proti vratom Kirija in povedel Slovenijo v vodstvo. Slovenija si je hotela še z enim zadetkom zagotoviti zmago proti Albaniji. Rezervist Luka Mlakar je poskušal s strelom, a je bil Tomas Kiri ponovno na pravem mestu. Rezultat je ostal nespremenjen do konca srečanja, Slovenija pa se je z zmago uvrstila v elitni del kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2024.

Na drugem srečanju v skupini M sta tekmo odigrali Belgija in Irska, v kateri so bili Belgijci uspešnejši z rezultatom 1:0. Belgija je končala na prvem mestu s 7 točkami, Slovenija je z zmago proti Albaniji še ujela karto za elitni krog kvalifikacij, Irska je s štirimi točkami na tretjem mestu, Albanija pa na zadnjem, brez točk. Slovenci se lahko pohvalijo z eno najboljših obramb na turnirju, saj so na treh tekmah prejeli le en zadetek.

Strelec: Mačak (48').
Albanija U19: Kiri, Kurti, Kurti, Haxhari, Fikaj, Meta (46' Nuredini), Jaku (56' Belloj), Vranici, Krasniqi (46' Duro), Kosmallari (69' Zaganjori), Sulejmani (56' Buzi). Selektor: Ervin Bulku.
Slovenija U19: Petek, Hribar, Malić, Golič, Poredoš, Kojić (46' Mlakar), Topalović (59' Brkić), Trdan, Selan (93' Silajdžić), Čuber Potočnik, Jakupović (46' Mačak). Trener: Anton Žlogar.
Rumeni kartoni: Kosmallari, Kurti, Belloj; Selan.