Nekaj oblačnosti Humidity: 68%
19°C

Nizozemska v 83. minuti do treh točk proti Poljski

Nogometaši Nizozemske so v 1. krogu evropskega prvenstva v Hamburgu (skupina D) premagali Poljsko z 2:1 (1:1).

Nogometaši Nizozemske so uspešno začeli evropsko prvenstvo v Nemčiji. V Hamburgu so premagali Poljsko z 2:1 (1:1). Zmagoviti zadetek je v 83. minuti dosegel Wout Weghorst.

V skupini D sta še Francija in Avstrija, ki se bosta v Düsseldorfu srečali v ponedeljek ob 21. uri.

Nizozemski je uspel popoln preobrat. V 16. minuti je za Poljsko zadel Adam Buksa, v 29. pa je izenačil Cody Gakpo.

Junak zmage je postal Weghorst, ki je v igro prišel v 81. minuti, dve minuti pozneje pa je premagal poljskega vratarja Wojciecha Szczesnyja.

Reprezentanci sta se na stadionu Volkspark v Hamburgu predstavili brez svojih najboljših posameznikov. Pri Poljski je manjkal Robert Lewandowski, ki se je poškodoval na zadnji prijateljski tekmi s Turčijo v ponedeljek, Nizozemska pa je na EP v Nemčijo prišla brez Frenkieja de Jonga.

Vseeno so gledalci videli zanimivo in razgibano tekmo, ki je ponudila obilico priložnosti na obeh straneh in tri zadetke.

Po podjetnem začetku Nizozemske so se prvi veselili Poljaki. V 16. minuti je bil z glavo po kotu natančen Adam Buksa, a njihovo veselje je trajalo le dobrih deset minut, saj je Nizozemska z zadetkom Codyja Gakpoja unovčila napadalno pobudo.

Do ključnega trenutka tekme je imela Nizozemska več posesti (65:35 odstotkov), več strelov na gol (13:1) in poskusov (21:9), med najbolj aktivnimi in hkrati neučinkovitimi pa je bil Memphis Depay.

V zaključku tekme je imela borbena zasedba Poljske priložnost za izenačenje, vendar je strel Karola Swiderskega ubranil vratar Bart Verbruggen, poskus Jakuba Piotrowskega na odbito žogo pa je zadel le zunanji del mreže.

Danes bosta na EP v Nemčiji še dve tekmi. Ob 18. uri se bosta v Stuttgartu pomerili Slovenija in Danska, zvečer pa v Gelsenkirchnu Srbija in Anglija.

• Stadion Volkspark, gledalcev 48.117, sodniki: Soares Dias, Soares, Ribeiro (vsi Portugalska).
  • Strelci: 1:0 Buksa (16.), 1:1 Gakpo (29.), 1:2 Weghorst (83.).
  • Poljska: Szczesny, Bednarek, Salamon (od 86. Bereszynski), Kiwior, Frankowski, Zielinski (od 78. Piotrowski), Romanczuk (od 55. Slisz), Zalewski, Urbanski (od 55. Swiderski), Szymanski (od 46. Moder), Buksa.
  • Nizozemska: Verbruggen, Dumfries, de Vrij, van Dijk, Ake (od 87. van de Ven), Schouten, Reijnders, Veerman (od 62. Wijnaldum), Simons (od 62. Malen), Depay (od 81. Weghorst), Gakpo (od 81. Frimpong).
  • Rumeni kartoni: Veerman.