Oblačno Humidity: 62%
21°C
13°C / 14°C

Remi mladincev tudi proti Irski

Slovenska mladinska reprezentanca je odigrala drugo srečanje kvalifikacij za uvrstitev na evropsko prvenstvo do 19 let. Tako kot v prejšnjem kolu proti Belgiji je tudi tokrat prišlo do delitve točk.

Gledalci so na začetku tekme gledali zelo izenačen dvoboj na sredini igrišča, zato ni bilo veliko priložnosti. Prva velika priložnost je prišla v 33. minuti, ko so nogometaši Irske zapretili proti vratarju Petku, a se je ta izkazal z odlično obrambo. Po tej priložnosti je tudi Slovenija začela napadalnejšo igro. V 42. minuti je na vrata Ircev udaril Mačak, a je žoga zletela preko vrat irskega vratarja Andrewa Wogana. Pred koncem prvega polčasa je Slovenija imela še dve veliki priložnosti. Strelcu zadetka za Slovenijo proti Belgiji Čuber Potočnik s strelom ni uspelo resneje ogroziti vrata Wogana, se je pa zadetka razveselil centralni branilec Slovenije Lovro Golič, a je zaradi prepovedanega položaja gol bil razveljavljen. V drugem polčasu je za gol Irske bil zelo nevaren Toplavocić, a je z novo odlično obrambo izkazal Wogan in svoji ekipi priigral točko. Tako sta se tekmeca razšla brez zadetkov in si razdelila točke.

Na drugem srečanju v skupini M pa sta tekmo odigrala domačinka tekem skupine M Albanija, in razigrana Belgija. Z dvema zadetkoma napadalca Matiasa Fernandeza je Belgijcem uspelo premagati Albance, končni rezultat pa 0:2.

Mladince že v torek čaka zadnje srečanje uvodnega kroga kvalifikacij za evropsko prvenstvo, kjer bodo nujno potrebovali zmago proti Albancem. Prvo mesto si s štirimi točkami pred zadnjim srečanjem delita Irska in Belgija, Slovenija ima po dveh remijih dve točki, Albanija pa je brez točk. V elitni krog kvalifikacij se uvrstijo zmagovalci skupin, drugo uvrščene ekipe in ena najboljša tretje uvrščena ekipa, zato je na tekmi proti Albaniji treba igrati napadalen nogomet.

IRSKA U19 - SLOVENIJA U19 0:0 (0:0)

Kraj: Egnatia (Albanija)
Sodnik: Miloš Gigovic (BIH)
Rumeni kartoni: Umeh (47')
Irska U19: Wogan - O'Sullivan, Browne, Temple, Turley - McManus ©, Akachukwu - Vata (od 73' Kone-Doherty), Razi, Umeh (od 63' Moore) - O'Mahony (od 88' Melia). Selektor: Wesley Sonck.
Slovenija U19: Petek - Hribar, Golič, Poredoš ©, Malić - Selan, Trdan, Brkić (od 77' Brkić), Silajdžić (od 77' Kasalo) - Čuber Potočnik (od 78' Jakupović), Mlakar (od 53' Topalović)
Selektor: Anton Žlogar