12°C / 18°C
16°C / 22°C
9°C / 16°C

Savdska Arabija šokirala Argentino

Reprezentanca Savdske Arabije je na prvi tekmi skupine C svetovnega prvenstva v Katarju presenetljivo premagala Argentino z 2:1 (0:1).

Dvoboj na stadionu Lusail Iconic je sodil Slovenec Slavko Vinčić, ki je imel s svojo ekipo precej dela.

Argentina kljub vodstvu v prvem polčasu, ko je z bele točke v 10. minuti zadel Lionel Messi, ni nadaljevala niza neporaženosti na mednarodni sceni. Rekord posledično ostaja v rokah Italije, ki je med letoma 2018 in 2021 nanizala 37 tekem brez poraza.

Argentinci so po prejetih zadetkih, v prvi četrtini drugega polčasa sta bila natančna Saleh Al-Šehri (48.) in Salem Al-Davsari (53.), ostali pri 36.

Danes bo v skupini C še obračun Mehika - Poljska, začel se bo ob 17. uri. Prvi tekmi bosta tudi v skupini D. Najprej se bosta ob 14. uri pomerili Danska in Tunizija, ob 20.00 pa še Francija in Avstralija.