Nekaj oblačnosti Humidity: 88%
14°C

Senegalci Katarju zadali še drugi poraz

Katarska nogometna reprezentanca je na domačem svetovnem prvenstvu v Dohi doživela še drugi poraz. Po Ekvadorju so Katarci premoč priznali še Senegalu, ki je zmagal s 3:1 (1:0). V skupini A se bosta danes ob 17.00 v Al Rajanu merila Nizozemska in Ekvador.

Dvoboj Senegala in Katarja je bil praktično obračun za biti ali ne biti. Obe zasedbi sta v uvodnem krogu izgubili z 0:2, tokrat pa so krajšo potegnili gostitelji turnirja, ki so tako pred hitrim koncem domačega mundiala.

Čez štiri dni jih čaka obračun z Nizozemsko, a mogoče bo takrat zanje tekma zgolj še revialnega pomena. Po drugi strani pa si je afriška ekipa močno izboljšala možnosti za preboj v izločilni del, za konec predtekmovanja jo čaka Ekvador.

V prvem polčasu je Senegalce po napaki katarske obrambe v 41. minuti v vodstvo popeljal Boulaye Dia, prednost je podvojil Famara Diedhou v 48., za domače pa je bil uspešen Mohamed Muntari v 78. minuti. Končni izid je v 84. minuti postavil Bamba Dieng.

Danes bo še ena tekma v skupini B, v Al Koru bo Anglija igrala proti ZDA. Pred tem je Iran premagal Wales z 2:0.