Nekaj oblačnosti Humidity: 88%
14°C

Škotska korak bližje uvrstitvi na euro 2024

Škotska nogometna reprezentanca je ponoči v četrtem krogu skupine A v kvalifikacijah za uvrstitev na evropsko prvenstvo 2024 z 2:0 premagala Gruzijo. To je bila za ekipo pod taktirko Steva Clarka še četrta zmaga v skupini, potem ko je bila v uvodnih treh krogih boljša že od Cipra, Španije in Norveške.

Domači so tekmo začeli sijajno in že v 6. minuti povedli, ko je zadel Callum McGregor. Tri minute pozneje je bila tekma prekinjena zaradi močnega dežja in poplavljenega igrišča.

Premor je trajal skoraj 90 minut in kazalo je, da nadaljevanja ne bo, a je nato madžarski sodnik Istvan Vad reprezentanci vseeno vrnil na igrišče.

Škotska je bila v prvih nekaj minutah nadaljevanja videti nekoliko nestabilna, nato pa so gostitelji prevzeli popoln nadzor. V 47. minuti je z lepim golom Scott McTominay povišal na 2:0.

Na prvi tekmi te skupine je Norveška premagala Ciper s 3:1 in tako zabeležila prvo zmago.

Po štirih krogih vodijo Škoti z 12 točkami, Gruzija in Norveška imata po štiri točke, a ima tudi Norveška tekmo manj, medtem ko je Španija četrta s tremi točkami in dvema tekmama manj. Ciper je zadnji brez točke, a s tekmo manj.