Oblačno Humidity: 92%
14°C

Tretja visoka zmaga Slovenk, tokrat je padlo Kosovo

Po dveh visokih zmagah proti Moldaviji in Azerbajdžanu, je slovenska dekliška mladinska reprezentanca v Posavju premagala tudi Kosovo in končala turnir na prvem mestu v svoji skupini.

Z dobrimi rezultati se je uvrstila v Ligo A, kjer bo spomladi nadaljevala kvalifikacije za EP 2024.

Slovenija je tekmo začela z drugačno formacijo, kot na prvih dveh tekmah. Kljub manj ofenzivni postavitvi, ni bilo potrebno dolgo čakati na prvi zadetek. Po napaki gostujoče vratarke je že v 9. minuti tekme, po predložku iz leve strani zadela Naja Poje Mihelič. Sledila je 11. minuta in povišanje vodstva. Noelle Vilčnik je videla, da je vratarka Kosova stekla iz svojega gola in udarila na gol čez vratarko Kosova, ter zadela za drugi gol Slovenije. Pred samim koncem polčasa je za 3:0 svoj drugi gol na tekmi dosegla Naja Poje Mihelič, po tem ko je ušla nasprotnikovi obrambi in sama stekla proti golu Kosova.

Naja Poje Mihelič je bila zelo na tej tekmi zelo razigrana, ter v 47. minuti zadela že svoj tretji gol za visokih 4:0 v prid Slovenije. Reprezentantke Kosova so v 51. minuti z zadetkom Eltine Bozhdaraj uspele znižati rezultat na 4:1, a je Neža Čebašek hitro odgovorila z novim zadetkom. Za končnih 5:2 je v 80. minuti svoj drugi gol dosegla Eltina Bozhdaraj, a je to bil samo obliž na rano.

Mladinke so turnir končale na prvem mestu skupine B3 z 9 točkami in golom razlike + 18, kar jih pelje v elitno Ligo A.

Po koncu tekme so se igralke zahvalile svoje selektorici Petri Mikeln za vse kar je storila za njih, saj se je po 16 letih uspešnega dela poslovila od mesta selektorice.

KVALIFIKACIJE ZA EP 2024, LIGA B
KOSOVO – SLOVENIJA 2:5
 (0:3)
Čatež ob Savi
Sodnice: Kovarova (ČEŠ), Hessova (ČEŠ), Chaika (UKR), Usova (UKR)
Strelke: 0:1 Mihelič (9.), 0:2 Vilčnik (11.), 0:3 Mihelič (45.), 0:4 Mihelič (47.), 1:4 Bozhdaraj (51.), 1:5 Čebašek (61.), 2:5 Bozhdaraj (80.)
Rumeni kartoni: Mahmuti
Rdeči karton: Ramaja
Slovenija: Vidrih, Javorič (od 70. Šoštarič Karić), Gerjol, Rakovec, Dodič (od 55. Poplašen), Dolinar, Dasovič Ravnik (od 70. Balažic), Osojnik (od 55. Bittendorfer), Kern (od 55. Čebašek), Mihelič, Vilčnik.
Kosovo: Spahiu (od 70. Mehmeti), Islami, Ramaja, Musliu, Gashi V., Mahmuti, Zogaj (od 82. Berisha), Gjonbalaj (od 46. Hulaj), Shabani (od 89. Salihu), Bozhdaraj, Gashi R. (od 46. Racaj).