Nekaj oblačnosti Humidity: 90%
14°C

Agonija Angersa se nadaljuje

Nogometaši Angersa so v 21. krogu francoske lige proti Ajacciu izgubili z 1:2. S 13. zaporednim porazom je ekipa Mihe Blažiča, ki je igral celo tekmo, poskrbela za najslabši niz v ligi po letu 2002.

Angers je sicer dobro začel in povedel v 13. minuti po zadetku Abdallaha Sime. Moussa Soumano pa je nato v 65. minuti izid izenačil. Čeprav so domači v 78. minuti ostali brez izključenega Souleymana Doumbie, pa je kazalo, da bo Angers vendarle prekinil negativen niz. Toda v 94. minuti je za žalost domačih poskrbel Mounaim El Idrissy. Ajaccio ima zdaj na 17. mestu že deset točk več od zadnjeuvrščenega Angersa, sta pa oba na mestih, ki vodijo v nižji rang tekmovanja.

Vodilni Paris Saint-Germain, ki je vratarja Keylorja Navasa posodil Nottingham Forestu, Anderja Herrero pa dokončno prodal Athleticu Bilbau, je na gostovanju v Montpellieru prišel do zmage s 3:1, je pa nekaj skrbi povzročila poškodba Kyliana Mbappeja, ki je igro zapustil v 21. minuti, dobrih deset minut pred tem pa je zapravil enajstmetrovko. Toda v drugem polčasu so Fabian Ruiz, Lionel Messi (po Ruizovi podaji) in Warren Zaire-Emery poskrbeli za zmago favorita.

Marseille je v gosteh pri Nantesu zmagal z 2:0 in se prebil na drugo mesto lestvice. Joao Victor je dosegel avtogol, končni izid pa je postavil novinec pri Marseillu, Maročan Azzedine Ounahi.

Di tega kroga drugouvrščeni Lens je doživel drugi poraz v sezoni, z 1:0 ga je premagala zasedba iz Nice. Gaetan Laborde je v 57. minuti dosegel edini zadetek. Pričakovano je svojo nalogo opravil četrtouvrščeni Monaco, ki je s 3:2 odpravil Auxerre, še bolj suveren pa je bil petouvrščeni Rennes, ki je s 3:0 ugnal Strasbourg. Amine Gouiri je dvakrat zadel v prvem polčasu.

Lille in Clermont ter Lyon in Brest so se razšli z 0:0, Reims je s tremi zadetki Folarina Baloguna s 4:2 odpravil visokoleteči Lorient, Toulouse pa je bil s 4:1 boljši od Troyesa.

Na vrhu lestvice ima PSG 51 točk, Marseille ima 46, Lens 45, Monaco 41, Rennes pa 40 točk.