9°C / 16°C
6°C / 16°C
8°C / 11°C

Arsenal ne izpusti vodstva

Nogometaši Arsenala bodo v vodstvu angleškega prvenstva tudi po 11. krogu. V njem so na gostovanju pri Aston Villi zmagali z 1:0, tekmo, ki je bila na začetku zaradi izpada električne energije za pol ure prekinjena, je z lepim golom iz težkega položaja v 35. minuti po podaji Martina Odegaarda odločil Bukayo Saka, ki je poslal žogo pod prečko.

Tudi Leeds bi lahko dosegel kakšen gol, najlepšo priložnost je zapravil Patrick Bamford, v 64. minuti ni izkoristil najstrožje kazni.

Arsenal ima zdaj na lestvici štiri točke prednosti pred Manchester Cityjem, ki pa mora svojo tekmo tega proti Liverpoolu še odigrati.

Niz zmag pod vodstvom novega trenerja Grahama Potterja nadaljuje Chelsea. Tokrat je v gosteh z 2:0 premagal Aston Villo, ki je sicer nudila dober odpor, a bila neučinkovita. Nekajkrat se je z vrhunskimi obrambami izkazal vratar gostov Kepa Arrizabalaga, drugi junak pa je bil Mason Mount, ki je dosegel oba gola za Chelsea.

Londončani so se utrdili na četrtem mestu prvenstvene razpredelnice, saj sta njegova najbližja zasledovalca Manchester United in Newcastle remizirala, tekma v Manchestru se je končala brez golov. V prvem polčasu so bili nevarnejši gostje, v drugem delu pa so pritisnili domači, zapravili nekaj priložnosti, Cristiano Ronaldo je dosegel gol, ki pa so ga sodniki zaradi nedovoljenega položaja upravičeno razveljavili.

Brez zmagovalca sta se razšla tudi Southampton in West Ham, oba sta dosegla en gol.