12°C / 20°C
9°C / 16°C
6°C / 16°C

Madridčani po zmagi na clasicu edini še neporaženi v Španiji

V osrednjem dvoboju 9. kroga španskega nogometnega prvenstva sta danes največja rivala v Španiji odigrala prvi prvenstveni clasico. Gostitelj Real Madrid je gostujočo Barcelono premagal s 3:1 in ostal edina neporažena ekipa v prvenstvu, pred Katalonci pa imajo Madridčani zdaj tri točke naskoka.

Ekipi sta bili pred današnjim derbijem izenačeni na vrhu lestvice, kot zadnji še neporaženi ekipi po osmih krogih sta imeli po 22 točk, Barcelona pa nekoliko boljšo razliko v zadetkih in je zato na Santiago Bernabeu prišla kot prva.

A na domačem terenu so bili v uvodnem delu boljši gostitelji, ki so hladnokrvno izkoriščali priložnosti. Najprej je za vodstvo v 12. minuti poskrbel Karim Benzema, potem ko je pred tem po levi strani pobegnil Vinicius, po njegovem strelu je žogo odbil vratar Marc Andre ter Stegen, a natančno na nogo Benzemaju, ki mu ni bilo težko zadeti. Na podoben način so domači prišli do drugega zadetka v 35. minuti, ko je odbita žoga prišla do Federica Valverdeja na robu kazenskega prostora, ta pa jo je neoviran poslal v mrežo. Za blaugrano je imel v prvem delu najlepšo priložnost Robert Lewandowski, ki pa je v 25. minuti žogo z dveh metrov poslal prek vrat.

V nadaljevanju so gostitelji znali nadzorovati tekmo, v 53. minuti je Benzema dosegel še en gol, ki pa zaradi prepovednega položaja na začetku akcije ni obveljal. Za kanček upanja gostov je v 83. minuti zadel Ferran Torres, potem ko je pred vrati žogo po podaji Ansuja Fatija s peto do njega podaljšal Lewandowski. V končnici pa je Real dosegel še tretji gol, po posredovanju Vara zaradi prekrška nad Rodrygom v kazenskem prostoru pa je slednji enajstmetrovko sam spremenil v zadetek.

Danes je Real Sociedad dosegel sedmo zmago v nizu, tokrat je bil z 2:1 boljši od Celte, ter po točkah ujel Atletico (19); Sociedadu je zmago zagotovil Igor Zubeldia v 54. minuti.

Madridski Atletico že v soboto gostoval pri Athelticu Bilbau in zmagal z 1:0. Slovenski vratar Jan Oblak je moral sredi drugega polčasa po trku z nasprotnim igralcem zapustiti igrišče zaradi bolečin v zgornjem delu telesa.

Danes bosta v popoldanskem in večernem terminu na sporedu še dvoboja Espanyol - Valladolid ter Betis Sevilla - Almeria, v ponedeljek se bo krog končal s tekmo Villarreal - Osasuna.