Oblačno Humidity: 61%
20°C

Arsenal še povečal prednost pred Cityjem

Arsenal, vodilna ekipa angleškega prvenstva, ohranja prednost pred najbližjim zasledovalcem Manchester Cityjem. Londončani so v 28. krogu s 4:1 premagali mestnega tekmeca Crystal Palace, ker je City zaradi nastopa v pokalu FA svojo tekmo prestavil, je razlika med njima na lestvici narasla na osem točk.

Arsenal je med tednom izpadel iz evropske lige, zato je lahko vso pozornost preusmeril na prvenstvo. Proti Crystal Palaceu, ki ga je prvič vodil Patrick McCarthy - pred dvema dnevoma je zamenjal Patricka Vieiro -, je imel na začetku nekaj težav. Potem ko gosti niso izkoristili nekaj svojih priložnosti, zadeli so tudi okvir vrat, pa je vendarle našel ritem.

Gabriel Martinelli in Bukayo Saka sta gola dosegla že v prvem polčasu, na 3:0 v 55. minuti izid povišal Granit Xhaka, osem minut pozneje je zaostanek znižal Jeffrey Schlupp, kakršno koli upanje gostov pa je s svojim drugim golom na tekmi razblinil Saka. Crystal Palace že na 12. zaporedni tekmi ni zmagal in ga v nadaljevanju čaka boj za obstanek.

Tekma v Londonu je bila edina nedeljska v prvenstvu.