11°C / 19°C
12°C / 17°C
15°C / 19°C

Napoli uspešen tudi v Torinu

Nogometaši Napolija so storili še en korak k osvojitvi prvega naslova državnega prvaka po letu 1990. V 27. krogu italijanskega prvenstva so v gosteh s 4:0 ugnali Torino in imajo vsaj do večernih derbijev med Romo in Laziem ter Interjem in Juventusom 21 točk prednosti pred najbližjim zasledovalcem, to je za zdaj še Inter.

Junaka 23. prvenstvene zmage za Napoli sta bila spet zvezdnika Victor Osimhen in Khvicha Kvarachelia, prvi je dosegel dva gola, drugi pa k zmagi prispeval zadetek z bele pike in asistenco.

Martin Turk je za Sampdorio branil vso tekmo proti Veroni in se veselil zmage s 3:1, ki ekipi iz Genoe še ohranja nekaj upanja, da si zagotovi obstanek. Manolo Gabbiadini je v prvem polčasu dosegel dva gola za domače, v 88. minuti je za nekaj negotovosti poskrbel Davide Faraoni, v sedmi minuti sodnikovega dodatka pa je zmago gostiteljev potrdil Alessandro Zanoli.

Zmago je vknjižila tudi Fiorentina, z 1:0 je bila boljša od Lecceja.