5°C / 17°C
10°C / 13°C
9°C / 15°C

Atalanta osvojila točko proti Salernitani šele v 88. minuti

Nogometaši Atalante so v 35. krogu italijanskega prvenstva doživeli nov udarec v boju za evropske pozicije. Pred domačimi gledalci so zgolj remizirali 1:1 s Salernitano, ki pa je po četrti tekmi brez poraza še vedno v coni izpada iz serie A.

Ekipa iz Bergama se je z osvojeno točko izenačila s Fiorentino na sedmem mestu, ki še vodi v konferenčno ligo, Salernitana pa je skočila na 18. mesto. Do sedemnajstega Cagliarija jo ločita dve točki.

Gostje - Vid Belec je celotno tekmo Salernitane spremljal s klopi - so povedli v 27. minuti po zadetku Edersona Lourenca, domači, pri katerih je Josip Iličić manjkal že triindvajseto tekmo zapored (nazadnje je igral v začetku januarja), pa so izenačili dve minuti pred iztekom 90 minut preko Maria Pašalića.

Atalanta bo v naslednjih dveh krogih gostovala v Spezii in pri AC Milanu, tekmovanje pa bo končala 22. maja doma proti Empoliju. Salernitano do konca čakajo tri domače tekme, in sicer proti Venezii, Cagliariju in Udineseju, ter gostovanje pri Empoliju.