5°C / 17°C
10°C / 13°C
9°C / 15°C

Bayer bližje ligi prvakov, Leipzig od nje bolj oddaljen

V nemškem nogometnem državnem prvenstvu so klubi odigrali zadnji dve tekmi 32. kroga. Bayer Leverkusen je po zmagi z 2:0 proti Eintrachtu iz Frankufurta še korak bližje ligi prvakov v prihodnji sezoni, medtem ko je Leipzig nekdanjega slovenskega reprezentanta Kevina Kampla s porazom 1:3 proti Borussii Mönchengladbach zdaj zunaj prvih štirih mest.

Leipzig je namreč zdrsnil na peto mesto, potem ko so ostali pri 54 točkah. Četrti Freiburg ima eno več, Bayer Leverkusen pa je zdaj pri 58. Teoretično v igri za četrto mesto ostajata še šesti Köln (52 točk) in sedmi Union Berlin (51).

Gladbach je povedel v 17. minuti prek Breela Emboloja, izenačil pa je Christopher Nkunku v 36. Tik pred polčasom je Jonas Hofmann najprej zadel za 2:1, v 77. minuti pa kljub igralcu manj na zelenici postavil še končni izid dvoboja. Kampl je za Leipzig odigral celo tekmo.

Leverkusen je v obeh polčasih dosegel po zadetek. Pod prvega se je v 18. minuti podpisal Paulinho, drugega in s tem 22. v sezoni pa je zabil drugi strelec prvenstva Patrik Schick.

Že v soboto sta izgubili vodilni ekipi. Bayern, ki si je krog prej že zagotovil deseti zaporedni naslov prvaka, je izgubil proti Mainzu (1:3), drugouvrščena Borussia pa je s 3:4 priznala premoč Bochumu.

Na lestvici ima Bayern 75 točk, Dortmund je drugi s 63 in si je že zagotovil nastop v ligi prvakov v sezoni 2022/23.