10°C / 13°C
9°C / 15°C
7°C / 20°C

Atletico s praznimi naboji proti Granadi, Real še bližje naslovu

Nogometaši Atletica iz Madrida so v 33. krogu španskega državnega prvenstva na domačem igrišču remizirali proti Granadi. Moštvo slovenskega vratarja Jana Oblaka je s točko začasno skočilo na drugo mesto, prvega pa zanesljivo drži Real Madrid, ki je v gosteh s 3:1 ugnal Osasuno.

Na lestvici ima Real zdaj 78 točk, sledi pa Atletico z 61. Kraljevi klub za 35. naslov španskih prvakov na zadnjih petih tekmah potrebuje le še štiri točke.

Danes so varovanci Carla Ancelottija povedli prek Davida Alabe v 12. minuti, vsega 120 sekund kasneje pa je izenačil Ante Budimir. Ob koncu polčasa je bil natančen še Marco Asensio, v drugem pa je sprva v 52. in 59. minuti enajstmetrovki zgrešil Karim Benzema. Zapravljeni priložnosti nista zmedli Madričanov, ki so v 96. minuti dosegli še tretji zadetek. Natančen je bil Lucas Vazquez.

Tretja Barcelona in četrta Sevilla, ki imata po 60 točk, bosta svoj dvoboj 33. kroga odigrala jutri. Katalonce čaka gostujoča tekma proti Sociedadu, Andaluzijci pa bodo v gosteh izzvali Levante.