10°C / 13°C
9°C / 15°C
7°C / 20°C

Manchester City odgovoril na Liverpoolovo zmago

Nogometaši Manchester Cityja so v zaostali tekmi 30. kroga angleškega državnega prvenstva ugnali Brighton s 3:0. S tem so znova skočili na vrh razpredelnice, potem ko je za 24 ur prvo mesto prevzel Liverpool po zmagi nad Manchester Unitedom (4:0).

Sinjemodri iz Manchestra imajo tako vnovič točko prednosti pred Liverpoolom (77:76). Danes so se varovanci Pepa Guardiole v prvem polčasu še mučili z Brightonom, nato pa mu v drugem polčasu nasuli tri gole za zanesljivo zmago. Zadeli so Riyad Mahrez (53.), Phil Foden (65.) in Bernardo Silva (82.).

V zaostali tekmi 25. kroga je v londonskem derbiju Arsenal v gosteh slavil proti Chelseaju s 4:2. V prvem polčasu so topničarji dvakrat povedli pred Eddieja Nketiaha (13.) in Emila Smitha Rowa (27.). Da se je polčas končal z 2:2 pa sta poskrbela Timo Werner (17.) in Cesar Azpilicueta (32.).

V drugem delu je nato Nketiah zadel še drugič (57.), piko na i pa je z uspešno izvedeno enajstmetrovko postavil še Bukayo Saka v drugi minuti sodnikovega dodatka.

Ponovno petouvrščeni Arsenal se je tako točkovno izenačil s četrtim Tottenhamom (57 točk), Chelsea ostaja tretji z 62.

Danes sta bili še dve zaostali tekmi. V okviru 30. kroga je Newcastle z 1:0 premagal Crystal Palace, v zaostali tekmi 18. kroga pa je Everton osvojil pomembno točko v boju za obstanek. Tekma z Leicestrom se je končala z 1:1.