14°C / 18°C
9°C / 13°C
6°C / 15°C

Barcelona po zmagi nad Elchejem na vrh lestvice

Barcelona se je po današnji zmagi v šestem krogu španskega nogometnega prvenstva nad Elchejem s 3:0 prebila na vrh lestvice in ima točko več od madridskega Reala, ki se bo v nedeljo na stadionu Wanda Metropolitano pomeril z Atleticom iz Madrida. Nastop slovenskega reprezentančnega vratarja Jana Oblaka je zaradi poškodbe pod vprašajem.

Barcelona je po uvodnem remiju proti Rayu Vallecanu dosegla same zmage v domačem prvenstvu, v nizu so padli Real Sociedad, Valladolid, Sevilla, Cadiz in danes še zadnjeuvrščeni Elche.

Pri katalonskem velikanu je znova blestel Poljak Robert Lewandowski, ki je dosegel dva gola, s skupno osmimi pa je daleč pred vsemi na lestvici strelcev v "la ligi". Poleg "poljskega stroja za gole", ki je zadel v 34. in 48. minuti, se je med strelce vpisal še Nizozemec Memphis Depay (41.).

Na današnji prvi tekmi je Mallorca z golom Pabla Maffea v 25. minuti ukanila Almerio z 1:0, medtem ko je Cadiz že v petek v gosteh premagal Valladolid z 1:0. Edini gol je v izdihljajih tekme, v drugi minuti sodniškega podaljška, dosegel nekdanji španski reprezentant Alvaro Negredo.

Danes bosta na sporedu še tekmi Valencia - Celta Vigo in Athletic Bilbao - Rayo Vallecano, nedeljski pari pa so Betis - Girona, Villarreal - Sevilla, Osasuna - Getafe, Real Sociedad - Espanyol in Atletico Madrid - Real Madrid.