14°C / 18°C
9°C / 13°C
6°C / 15°C

Bayern praznih rok na bavarskem derbiju

Nogometaši Bayerna so v sedmem krogu nemškega prvenstva v bavarskem dvoboju izgubili v Augsburgu z 0:1. Slovita zasedbe iz Münchna na zadnjih štirih tekmah ni dosegla zmage v bundesligi, pred današnjim porazom je trikrat remizirala proti Stuttgartu, berlinskemu Unionu in Borussii iz Mönchengladbacha.

Izbranci gostujočega trenerja Juliana Nagelsmanna so imeli v zahodnem delu Bavarske absolutno premoč, a je bil domači vratar, Poljak Rafal Gikiewicz, izjemno razpoložen in je svojo mrežo pustil nedotaknjeno. Mož odločitve je bil 24-letni Mergim Berisha, zmagoviti gol je za tretjo zmago Augsburga v tej sezoni zabil v 59. minuti.

Bavarci so v zadnjem delu tekme pritisnili z vsemi topovi, v peti minuti sodnikovega podaljška se je napadu pridružil tudi vratar Manuel Neuer, njegov strel z glavo pa je Gikiewicz bravurozno zaustavil in rajanje v Augsburgu se je lahko začelo.

Po nepopolnem sedmem krogu se je na vrh lestvice prebila Borussia iz Dortmunda, ki je v porurskem obračunu premagala Schalke z 1:0. Zmagoviti gol je zabil komaj 17-letni Youssoufa Moukoko v 79. minuti.

Današnji obračun med Bayerjem iz Leverkusna in Werderjem iz Bremna se je končal z 1:1, Eintracht iz Frankfurta pa je v Stuttgartu slavil s 3:1.

Ob 18.30 se bo začela še ena tekma. Leipzig, kjer igra nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl, bo gostoval v Mönchengladbachu.

Mainz in Hertha Berlin sta se v petek razšla z 1:1, v nedeljo pa bodo še tekme Union Berlin - Wolfsburg, Bochum - Köln in Hoffenheim - Freiburg.