10°C / 17°C
6°C / 15°C
4°C / 16°C

Barcelona še naprej z 11 točkami naskoka pred Realom

Nogometaši Barcelone so v 32. krogu španskega državnega prvenstva premagali Betis s 4:0 in ohranili 11 točk naskoka na vrhu razpredelnice pred Realom iz Madrida. Ta je Almerio danes ugnal s 4:2.

Katalonci so po zmagi na svojem stadionu še korak bližje 27. naslovu španskih prvakov. Več jih ima le Real (35).

Varovanci Xavija Hernandeza so prevzeli vodstvo po golu Andreasa Christensena v 14. minuti. Betis je nato imel nekaj priložnosti za izenačenje, v 33. minuti pa je bil v dresu zelenih po dveh rumenih kartonih izključen Edgar Gonzalez.

To je blaugrana izkoristila že do polčasa in zabila še dva gola. Drugega je v 36. minuti dosegel Robert Lewandowski, tretjega pa Raphinha tri minute kasneje. V drugem polčasu je Guido Rodriguez zabil še avtogol za končnih 4:0.

Lewandowski je zabil 19. gol v španskem prvenstvu, kar pomeni, da ima na vrhu lestvice strelcev šest krogov pred koncem dva gola naskoka pred Karimom Benzemajem iz Reala.

Prav Francoz je bil junak domače zmage kraljevega kluba proti Almerii, saj je zabil "hat-trick". Zapovrstjo je zadel v 5., 17. in 42. minuti za vodstvo s 3:0, še pred odmorom pa je znižal Lazaro v 45. minuti.

V drugem polčasu je najprej vodstvo Reala povišal Rodrygo v 47. minuti, končni izid pa je v 61. postavil Lucas Robertone.

Kraljevi klub je po zmagi začasno povišal prednost pred mestnim tekmecem Atleticom na pet točk (68-63). Rojiblancosi bodo v nedeljo gostovali pri Valladolidu. Slovenskega čuvaja mreže Jana Oblaka zaradi težav v ramenskem obroču ne bo v postavi. Zamenjal ga bo Hrvat Ivo Grbić.

Valladolid in Atletico Madrid bosta igrala ob 21. uri, pred tem so na sporedu še dvoboji Cadiz - Valencia, Villarreal - Celta Vigo in Espanyol - Getafe.

Krog se bo končal v ponedeljek z obračunoma med Mallorco in Athleticom Bilbaom ter Sevillo in Girono.