10°C / 17°C
6°C / 15°C
4°C / 16°C

Bayern s Hertho ni blestel, a spet prvi v bundesligi

V nemški bundesligi je branilec naslova Bayern po današnji tekmi 30. kroga spet na prvem mestu.

Bavarci so s precej težavami premagali zadnjeuvrščeno Hertho z 2:0 in se spet zavihteli pred Dortmund, ki je v tem krogu v petek igral le 1:1 z Bochumom. Bayern ima 62 točk, Dortmund pa 61.

Dortmundčani so v petek s spodrsljajem pri Bochumu, ko so iztržili le točko, ponudili priložnost večnim tekmecem, da spet pridejo do vodstva. Za tak scenarij bi moral Bayern danes zmagati, kar je bila teoretično lahka naloga, saj je na Allianz Areni gostovala zadnja Hertha.

Toda v praksi so se Bavarci pošteno namučili za nove točke. Terenska premoč v prvem delu je bila jalova, razglašeni Bayern, ki tudi po prihodu Thomasa Tuchela na trenersko mesto ne najde poti iz krize, pa se je mučil z borbenimi nasprotniki.

Živčni gostitelji so odpor Berlinčanov strli šele v zadnjem delu tekme. Načel jih je Serge Gnabry z zadetkom v 69. minuti, deset minut pozneje pa je zmago potrdil Kingsley Coman. Z novim porazom pa je berlinska zasedba še bližje drugi ligi, saj ima na zadnjem mestu 22 točk, pet manj od predzadnjega Schalkeja.

Vrh in mesta pod njim pa so v nemški ligi sicer zelo zgoščeni. Za Bayernom (62) in Dortmundom (61) so Union Berlin (56), Freiburg (56) in Leipzig (54), nekoliko bolj oddaljen pa je Bayer Leverkusen (48).

V soboto je sicer berlinski Union igral le 0:0 z Bayerjem. Leipzig nekdanjega slovenskega reprezentanta Kevina Kampla je bil uspešnejši in Hoffenheim premagal z 1:0, Kampl je odigral celo tekmo. Freiburg pa je premagal Köln prav tako z 1:0.

Krog se bo končal z današnjo tekmo med Wolfsburgom in Mainzem.