Nekaj oblačnosti Humidity: 67%
19°C
13°C / 14°C

Barcelona zanesljivo do treh točk in začasnega drugega mesta

Nogometaši Barcelone so v prvi sobotni tekmi 26. kroga španske lige premagali Getafe s 4:0. Barcelona je tako začasno s 57 točkami skočila na drugo mesto lestvice in prehitela Girono, ki bo tekmo tega kroga igrala v ponedeljek. Atletico Madrid Jana Oblaka bo danes zvečer gostoval pri Almerii.

Barca je pred tem krogom za vodilnim Realom zaostajala osem točk (54-62) in si spodrsljaja ni smela privoščiti, če je želela ohraniti teoretične možnosti za preboj proti vrhu. Nalogo so Katalonci opravili rutinsko, premoč na terenu je v prvem polčasu potrdil Raphinha z golom v 20. minuti, v nadaljevanju pa sta hitro zadela še Joao Felix (53.) in Frenkie de Jong (61.), ki sta tako dokončno potopila madridskega tekmeca. Piko na i je v sodnikovem dodatku postavil Fermin Lopez.

Še en madridski klub bo skušal ohraniti stik z vrhom; Jan Oblak in soigralci imajo teoretično lahko nalogo, saj bo njihov tekmec zadnja Almeria, ki še vedno čaka na prvo zmago v sezoni. Atleti imajo za vodilnimi mestnimi tekmeci pred tem krogom 11 točk zaostanka. Danes bo še tekma Alaves - Mallorca.

Real - zaradi poškodbe nekaj tednov ne bo mogel računati na drugega strelca Joseluja - bo svojo tekmo tega kroga igral v nedeljo, ko bo gostil Sevillo, zdaj tretja Girona, ki zaostaja šest točk, pa v ponedeljek Rayo Vallecano.

Tekmo Granada - Valencia so zaradi tragičnega požara v Valencii prestavili.