Nekaj oblačnosti Humidity: 90%
15°C

Stuttgart le neodločeno s Kölnom

Na uvodnih sobotnih tekmah 23. kroga nemške lige je tretji Stuttgart igral le neodločeno 1:1 s Kölnom. Drugi Bayern bo zvečer v derbiju kroga gostil Leipzig Kevina Kampla in Benjamina Šeška, vodilni Bayer Leverkusen je že v petek premagal Mainz z 2:1.

Bayer se je moral za zmago proti predzadnji ekipi lige krepko potruditi. V prvem polčasu je za vodstvo Leverkusna zadel Granit Xhaka v tretji minuti, a je že v osmi izenačil Dominik Kohr. Zmagoviti zadetek je dosegel Robert Andrich v 68. minuti.

Z novim uspehom je Leverkusen postavil tudi nov rekord v ligi. Potem ko je v prejšnjem krogu izenačil 32 tekem dolg rekordni niz tekem brez poraza, ki ga je imel Bayern (2019-2020), je zdaj sam na vrhu tega seznama s 33 tovrstnimi tekmami.

S to zmago je Leverkusen začasno prednost povečal že na 11 točk, kar bo skušal Bayern v zadnji današnji tekmi ob 18.30 spet zmanjšati na osem. A naloga bo težka, saj na Allianz Areno prihaja peti Leipzig s slovenskima igralcema Šeškom in Kamplom.

Spodrsljaj pa si je danes že privoščil tretji Stuttgart, saj je v obračunu s 16. ekipo lige Kölnom dobil le točko. Domače je v vodstvo popeljal Enzo Millot v 53. minuti, a so gostje, ki so bili ob rahli terenski premoči gostiteljev precej enakovreden tekmec, z zadetkom Erica Martela v 62. izid izenačili in na koncu odnesli dragoceno točko v boju za obstanek.

Točko je dobil tudi zadnji Darmstadt, ki je gostoval pri Werderju; gostje so si najprej zabili avtogol, potem pa zadeli še v pravo mrežo.

Bochum, ki je v prejšnjem krogu presenetil Bayern, je bil tokrat nemočen na gostovanju pri Borussii Mönchengladbach. Ta je vodila že s 3:0, na zadetka gostov pa so domači odgovorili še z dvema za visoko končno zmago s 5:2.

Od klubov z vrha lestvice bo v nedeljo igrala še četrta Borussia Dortmund, ki bo gostila Hoffenheim.

Na lestvici ima Bayer 61 točk, Bayern s tekmo manj 50, Stuttgart pa po novem 47.