Oblačno Humidity: 92%
14°C

Barcelona zmagala v Sevilli

Nogometaši Real Madrida so pred domačimi navijači v 21. kolu državnega prvenstva gostili zadnjeuvrščeno Almerio. Ta je povedla z 2:0, nato pa je kraljevemu klubu uspel preobrat, do zmage pa je prišel z golom Danija Carvajala v 99. minuti. Barcelona je gostovala pri Betisu. Po zmagi s 4:2, Ferran Torres je dosegel hat-trick, je tretja na lestvici.

Barcelona je postala prva ekipa v la ligi to sezono, ki ji je uspelo v gosteh na stadionu Benito Villamarin premagati Betis. Ta na zadnjih 13 tekmah pred domačimi navijači ni izgubil, vknjižil pa je deset zmag.

Torres je sprva z dvema zadetkoma (21., 48. minuta) popeljal Katalonce v vodstvo, vendar pa so ti zapravili prednost, ko je Isco za domače v razmaku treh minut zadel dvakrat (56., 59.).

Gosti so si tri točke, s katerimi ostajajo v boju za naslov, priigrali tik pred koncem tekme, ko je naprej v 90. minuti gol dosegel Joao Felix, nato pa je zmago potrdil še Torres (92.) s svojim tretjim zadetkom na tekmi.

Barca je z zmago skočila na tretje mesto s 44 točkami, Betis je deveti z 31.

V Madridu je Almeria povedla in še ob polčasu na stadionu Santiago Bernabeu vodila z 2:0, na koncu pa so se veselili domači z golom globoko v deveti minuti sodnikovega dodatka.

Vendar pa je bilo že takoj po tekmi veliko pripomb na sojenje. Glavno vlogo je imel Var, gostje pa so bili po tekmi ogorčeni nad sojenjem.

"Odigrali smo odlično tekmo. Vendar se je nekdo odločil, da danes tukaj ne moremo zmagati," je po tekmi za DAZN dejal gostujoči igralec Marc Pubill, potem ko so trije klici iz sobe Vara "rešili" kraljevi klub, piše hrvaška tiskovna agencija Hina.

Enajstmetrovka v korist Reala, razveljavljen gol Almerie in domnevni gol Viniciusa z roko. Enajst minut dodatka, izključitev gostujočega igralca, zadetek Carvajala v 99. minuti ... Zagotovo "najbolj norih" 45 minut letošnje sezone v primeri, še navaja Hina.

S to zmago je Real prevzel vodstvo na lestvici z 51 točkami, dve točki manj pa ima Girona, ki jo tekma danes še čaka. Almeria je zadnja na lestvici z le šestimi točkami.

Že pred tem je na prvi tekmi dneva Osasuna premagala Getafe s 3:2. Osasuna je po prvem polčasu vodila z 2:0, Getafe je v nadaljevanju izid izenačil, a je ekipi iz Pamplone na koncu uspelo zmagati. Domačim je zmago v 80. minuti prinesel Jesus Areso.