15°C / 16°C
16°C / 20°C
12°C / 21°C

Juventus na vrh italijanskega prvenstva

Italijanski nogometni prvoligaši danes nadaljujejo precej razpotegnjen 21. krog domačega prvenstva. Nogometaši Juventusa so v gosteh s 3:0 premagali Lecce in se zavihteli na vrh serie A, kjer imajo zdaj 52 točk. S tekmo več imajo točko več od milanskega Interja na drugem mestu.

Vodilna kluba imata pred zasledovalci že kar lepo zalogo točk. Tretji Milan je pri 45, četrtouvrščena Fiorentina pa pri 34.

Pot do zmage Torinčanov je danes z dvema zadetkoma tlakoval Dušan Vlahović v 59. in 68. minuti, piko na i je v 85. minuti postavil Bremer. Na preostalih današnjih tekmah je Frosinone doma ugnal Cagliari s 3:1, Empoli pa Monzo s 3:0. Genoa je na gostovanju pri zadnjeuvrščeni Salernitani slavila z 2:1.

Krog sta v soboto odprli Roma in Verona, Rimljani so slavili z 2:1, Milan pa je nato v gosteh premagal Udinese s 3:2.

Preostale tekme kroga bodo šele sredi oziroma konec februarja zaradi superpokalnih obveznosti. Tako bo 14. februarja obračun Bologna - Fiorentina, 22. februarja Torino - Lazio, 28. februarja pa še Sassuolo - Napoli ter Inter - Atalanta.