12°C / 18°C
16°C / 22°C
9°C / 16°C

Barceloni le remi, Atletico Madrid klonil v Sevilli

Potem ko je Real Madrid v soboto deklasiral drugouvrščeno Girono (4:0) in povišal vodstvo na lestvici, je danes Barcelona na domačem igrišču iztržila zgolj remi 3:3 proti Granadi, Atletico Madrid pa je klonil na gostovanju pri Sevilli z 0:1.

Katalonci so se približali Gironi na pet točk - Real Madrid jim beži za deset točk, hkrati pa so se na tri točke oddaljili od Atletico Madrida.

Granada, ki zaseda predzadnje mesto v LaLigi, je zasedbi Xavija Hernandeza zadala novo veliko razočaranje. Lamine Yamal je sicer povedel domače v vodstvo v 14. minuti, v 60. pa so gostje že vodili z 2:1. Robert Lewandowski je v 63. izenačil na 2:2, Ignasi Miquel (66.) je zadel za 2:3, končni izid pa je postavil Lamine Yamal (81.).

Atletico Madrid je doživel drugi zaporedni poraz - sredi tedna je doma izgubil v španskem pokalu proti Athletic Bilbau, hkrati pa že na drugi tekmi v tem tednu ni dosegel zadetka. Hujši poraz je danes preprečil Jan Oblak.

Sevilla je dosegla šele peto zmago v prvenstvu, drugo zapored, ki jo je oddaljila od nevarne cone izpada. Andaluzijci so se z zadetkom Isaaca Romera v 15. minuti povzpeli na 15. mesto; od 18. pozicije so oddaljeni šest točk.

Pomembno zmago v boju za obstanek je danes zabeležila tudi Mallorca, ki je prekinila niz petih porazov. Premagali so Rayo Vallecano z 2:1, zmagoviti zadetek za domače pa je v dosegel reprezentant Kosova Vedat Muriqi v 91. minuti.

Štiriindvajseti krog od 38-ih bosta v ponedeljek zaključila zadnjeuvrščena Almeria in Athletic Bilbao, ki se lahko s tremi točkami izenači z Atleticom Madridom na četrtem mestu.