23°C
15°C / 22°C
8°C / 15°C

PSG ima že 11 točk prednosti

Po 21. krogu francoskega nogometnega je prednost vodilnega PSG še narasla za tri točke. Po porazu prvega zasledovalca Nice na nedeljskem derbiju proti Monacu, zdaj znaša že 11 točk. Spodrsljaj si je privoščil tudi tretjeuvrščeni Brest, ki je proti zadnjeuvrščenemu Clermontu le remiziral, izid je bil 1:1. Na tretje mesto se je prebil Monaco.

Ta je v Nici zmagal s 3:2. Gostitelji so dvakrat izničili njegovo vodstvo, obakrat je za izenačenje poskrbel Denis Zakaria, v 64. minuti pa jim je ponagajala izključitev Danteja. Gosti so številčno premoč izkoristili v 77. minuti, ko je v polno zadel Aleksandr Golovin. Tretjega zaostanka gostitelji niso več izničili.

Monaco se je ekipi Nice približal na točko zaostanka. Brest je padel na četrto mesto, na petem je ostal Lille, ki je v soboto izgubil proti PSG z 1:3.

Le Havre, ekipa slovenskega stratega Luke Elsnerja, je ostala brez točke. Na domačem igrišču je klonila proti Rennesu, ki je zabeležil peto zaporedno zmago in na šesti tekmi zapovrstjo ni izgubil. V drugačnem nizu je Le Havre, ki ni zmagal na zadnjih treh tekmah.

Kljub temu je še naprej v varni coni, ki zagotavlja obstanek, s 24 točkami zaseda 11. mesto.

Edini gol na tekmi v Le Havru je dosegel Benjamin Bourigeaud v 60. minuti.