13°C / 18°C
16°C / 22°C
9°C / 16°C

Bayer z zmago spet začasno na vrh, prvi poraz Frankfurta, Union spet izgubil

Nogometaši Bayerja iz Leverkusna so v tekmi 6. kroga nemške bundeslige premagali Mainz s 3:0 in so spet skočili na prvo mesto lestvice. Po večerni tekmi v derbiju kroga med Leipzigom in Bayernom jih Bavarci lahko spet ujamejo, če bodo premagali ekipo obeh slovenskih nogometašev v Nemčiji Kevina Kampla in Benjamina Šeška.

Pred 6. krogom sta bila na vrhu lestvice Bayer in Bayern, a je v petek na prvo mesto začasno skočila Borussia Dortmund, ki je premagala Hoffenheim s 3:1 in ima zdaj 14 točk.

V današnjem popoldanskem sporedu je največ pozornosti veljajo obračunu v Mainzu, kjer je domača zasedba, sicer zadnja na lestvici, gostila Leverkusen. Ta na koncu ni imel večjih težav na poti do novih treh točk, najprej je tekmecem z avtogolom sicer pomagal Sepp van den Berg, v drugem delu pa sta z zadetkoma v razmaku šestih minut dvoboj odločila Jonas Hofmann in Alejandro Grimaldo. Bayer je zdaj spet prvi s 16 točkami.

Heidenheim je gostil Union Berlin, v tej sezoni so Berlinčani člani lige prvakov, na domači sceni pa ne blestijo. Danes so doživeli že četrti poraz, z edinim golom na tekmi je Jan-Niklas Beste novincem na prvoligaški sceni zagotovil drugi zmago v sezoni in skok na lestvici celo pred današnje tekmece.

Stuttgart, pred tem krogom četrti, je gostoval pri Kölnu. Na koncu je dosegel novo zmago, za oba zadetka je poskrbel Deniz Undav (68. in 88.), tako da njegova ekipa ostaja na mestih tik pod vrhom, začasno je s 15 točkami celo na drugem.

Wolfsburg pa je zadal prvi poraz v sezoni Eintrachtu. Frankfurt je sicer do današnje tekme zbral štiri neodločene izide, danes pa prvič klonil; Jonas Wind je dosegel oba zadetka za Wolfsburg, medtem ko je gostujoča ekipa od 59. minute igrala brez Maria Götzeja, ki je dobil drugi rumeni karton.

Borussia Mönchengladbach pa je dosegla prvo zmago v sezoni, s 3:1 je premagala Bochum.

Osrednja tekma kroga bo ob 18.30, ko bo Leipzig gostil Bayern. V nedeljo bosta še obračuna Darmstadt - Werder Bremen in Freiburg - Augsburg.