12°C / 18°C
16°C / 22°C
9°C / 16°C

Real Madrid prepričljivo zmagal pri vodilni Gironi

Nogometaši Real Madrida so dosegli sedmo zmago v novi sezoni španskega prvenstva in so znova vodilna ekipa LaLige. Na gostovanju pri do danes nepremagani Gironi so zmagali s 3:0.

Madridčani so velik korak k zmagi naredili v prvi polovici prvega polčasa, ko so z zadetkoma Joseluja in Aureliena Tchouamenija nadigrali Girono, ki je v uvodnih sedmih krogih dosegla šest zmag in en remi. Zmago Real Madrida je v 71. minuti potrdil Jude Bellingham.

Real Madrid ima na vrhu razpredelnice točko prednosti pred Barcelono, ki je v petek premagala Sevillo z 1:0, in dve pred Girono.

Danes sta bili v Španiji še dve tekmi - Getafe - Villarreal 0:0 in Rayo Vallecano - Mallorca 2:2, večer pa bosta zaključila Real Sociedad in Athletic Bilbao.

V nedeljo sledijo obračuni Almeria - Granada, Alaves - Osasuna, Betis - Valencia in Atletico Madrid - Cadiz, v ponedeljek pa še Las Palmas - Celta Vigo.