Oblačno Humidity: 58%
20°C

Bayern s tesno zmago v Kölnu začasno na vrh lestvice

Nogometaši Bayerna so v uvodni tekmi 12. kroga nemškega prvenstva premagali Köln z 1:0. Z zmago je Bayern začasno skočil na prvo mesto lestvice bundeslige. Doslej vodilni Bayer Leverkusen bo v soboto gostoval pri Werderju, tretji Stuttgart pa prav tako v soboto pri Frankfurtu.

Bayern München je danes gostoval pri predzadnjem, a vedno neugodnem Kölnu. Na prejšnje gostovanje v tem mestu imajo Bavarci lepe spomine, saj so v zadnji sezoni prav tam po čudežnem preobratu v zadnjih desetih minutah prvenstva prišli do naslova prvaka.

Danes pa so imeli sicer celo tekmo izrazito premoč, zadeli pa so le enkrat. Za gol je že v 20. minuti poskrbel prvi zvezdnik bavarske zasedbe Harry Kane, ki je bil na pravem mestu pred vrati in je odbito žogo le potisnil v mrežo za svoj že 18. gol v sezoni bundeslige.

Kljub pritisku gostov pa je bil to nazadnje tudi edini gol na tekmi, ob koncu so sicer zadeli še okvir vrat.

Na lestvici ima zdaj Bayern s tekmo več 32 točk, Bayer je pri 31, Stuttgart pri 24, Leipzig pa pri 23.

V soboto bo poleg tekem Werder Bremen - Bayer Leverkusen in Eintracht Frankfurt - Stuttgart igral tudi četrti Leipzig s slovenskima nogometašema Kevinom Kamplom in Benjaminom Šeškom, tekmec bo Wolfsburg. Peti Dortmund pa se bo v obračunu obeh Borussij pomeril z Mönchengladbachom.