11°C / 19°C
12°C / 17°C
15°C / 19°C

Liverpool prekinil zmagoviti niz Cityja

Na prvi tekmi 13. kroga angleške lige, derbiju prvouvrščenih ekip, ni bilo zmagovalca. V Manchestru sta se City in Liverpool razšla z neodločenim izidom 1:1, domači so z golom Erlinga Haalanda v 27. minuti povedli, v 80. je izenačil Trent Alexander-Arnold.

City je zadržal točko prednosti pred Liverpoolom, a ponudil možnost Arsenalu, da ga z zmago proti Brendtfordu na večerni tekmi prehiti.

Liverpool je s tem prekinil niz 23 zaporednih zmag na domačem igrišču meščanov - zadnjič ni zmagal 31. decembra lani -, Haaaland pa je dosegel svoj 50. gol v premier ligi, to mu je uspelo na 48. tekmi. Mejo 50 golov je dosegel najhitreje v zgodovini, doslej je bil rekorder Andy Cole, ki je za 50 golov potreboval 65 tekem.

Ekipa Pepa Guardiole je bila boljši tekmec, toda ni pokazala učinkovitosti, kar je z natančnim strelom z roba kazenskega prostora kaznoval Alexander-Arnold.