10°C / 13°C
9°C / 15°C
7°C / 20°C

Bayern spet do devetih točk prednosti

Nogometaši münchenskega Bayerna so na prvi današnji tekmi 30. kroga nemške lige premagali predzadnjo Arminio Bielefeld s 3:0 in se na vrhu lestvice spet utrdili z devetimi točkami naskoka pred Dortmundom, k je že v soboto s 6:1 premagal Wolfsburg. Preostali ekipi z vrha, Bayer Leverkusen in Leipzig, bosta v medsebojni tekmi igrali zvečer.

Bayern je, potem ko je sredi tedna nepričakovano ostal brez polfinala lige prvakov in mu je v tej sezoni ostal le še boj za domačo ligaško lovoriko, rutinsko premagal ekipo z dna lestvice. Bavarci niso blesteli, Arminia je bila na trenutke trd tekmec, a razlika v kakovosti je le prevelika, da bi lahko upala na kaj več. Za Bayern sta zadela Jamal Musiala in Serge Gnabry, gostom je z avtogolom pomagal še Jacob Laursen.

Na vrhu lestvice ima tako branilec naslova spet devet točk naskoka (72-63). Borussia Dortmund je bila sicer v soboto zelo učinkovita, Wolfsburg je bil enakovreden le v prvi četrtini tekme, potem pa klonil v le nekaj minutah, saj so domači med 24. in 28. minuto že dosegli tri gole; na koncu so se ustavili pri pol ducata, dva je dosegel prvi zvezdnik črno-rumenih Erling Haaland.

Freiburg je v boju za ligo prvakov dobil tri pomembne točke proti Bochumu, v boju ekip, ki se borita za obstanek, pa je Hertha z 1:0 premagala Augsburg.

Danes bo na sporedu še osrednja tekma kroga, tretji Bayer Leverkusen bo ob 19.30 gostil četrti Leipzig slovenskega nogometaša Kevina Kampla. Pred tem bosta še tekmi Union Berlin - Eintracht Frankfurt ter Hoffenheim - Greuther Fürth.