10°C / 13°C
9°C / 15°C
7°C / 20°C

PSG z zmago na derbiju še bližje naslovu

Paris Saint-Germain je v današnjem derbiju francoske lige premagal najbližjega zasledovalca v tej sezoni Marseille z 2:1 in je tako še korak bližje osvojitvi naslova. Za Parižane sta zadela Neymar in Kylian Mbappe.

Edini zadetek za goste je dosegel Hrvat Duje Čaleta-Car, ki je v 31. minuti izenačil za 1:1 po uvodnem zadetku Neymarja (12. minuta). V sodnikovem dodatku po prvem polčasu je za končni izid z 11 metrov zadel Mbappe.

V zaključku tekme, ki ni izpolnila pričakovanj dvoboja najboljših ekip te sezone, je Marseille imel zavrnjeno enajstmetrovko po pregledu Vara.

Z zmago se je PSG utrdil na vrhu lestvice s 74 točkami, kar 15 točk pred današnjimi nasprotniki.

Na preostalih današnjih tekmah francoske lige se je Nica z zmago z 2:1 proti Lorientu utrdila na četrtem mestu lestvice, ki še vodi v ligo prvakov. Odločilni zadetek je v 88. minuti dosegel Andy Delort.