15°C / 16°C
16°C / 20°C
12°C / 21°C

Blažičev Angers spet praznih rok

Zadnjeuvrščeno moštvo francoskega nogometnega prvenstva Angers je v 18. krogu gostilo Clermont in izgubilo z 1:2.

Miha Blažič je za poraženo ekipo odigral celo tekmo.

Angers je z zgolj osmimi točkami v vse težjem položaju na zadnjem mestu, tudi tokrat je Clermont z goloma Elbasana Rashanija in Neta Borgesa povedel z 2:0, gostiteljem pa je nato uspelo le zmanjšati zaostanek. V 80. minuti je zadel Sofiane Boufal.

Nantes je v Montepllieru zmagal s 3:0, potem ko je Andrei Girotto v 13. minuti dodatka prvega dela izkoristil igralca več po izključitvi Wahbija Khazrija, Mostafa Mohamed in Ludovic Blas pa sta v drugem polčasu zadela še po rdečem kartonu Sepeja Elyeja Wahija.

Ekipi Reimsa in Nice sta se razšli brez zadetkov, Toulouse in Brest pa sta igrala 1:1.

Na prvi današnji tekmi je Lille s 5:1 odpravil Troyes in ostal v boju za evropska mesta (prvih pet iz lige gre v evropska tekmovanja), Mohamed Bayo in Jonathan David sta zadela po dvakrat za zmagovalce. David z 12 goli le za zadetek zaostaja za najboljšim strelcem lige Kylianom Mbappejem iz PSG.

V soboto sta Lens in Marseille ostala na drugem in tretjem mestu, Lens z zmago 1:0 proti Auxerru, Marseille pa s 3:1 proti Lorientu. Lyon je v sobotni večerni tekmi z 1:2 izgubil proti Strasbourgu.

Kar osem zadetkov je danes padlo v Monaku, kjer so domačini s 7:1 ugnali Ajaccio. Monačani so vodili že po dveh minutah po zaslugi Axela Disasija. Štiri minute zatem je zadel še Krepin Diatta. V 11. minuti je za goste znižal Youcef Belaili, a je Wissam Ben Yedder še pred koncem prvega polčasa odgovoril s tremi zadetki, Monaco pa je na odmor odšel z izidom 5:1. V drugem delu je bil dvakrat natančen še Breel Embolo in potrdil visoko domačo zmago.

Monaco je s 37 točkami trenutno na četrtem mestu francoskega prvenstva in za vodilnim PSG zaostaja za deset točk.

A Parižani so si danes privoščili spodrsljaj, saj so z 0:1 klonili na gostovanju pri Rennesu, kar je drugi poraz kluba iz prestolnice v tej sezoni. Dvoboj je v 65. minuti odločil Hamari Traore. PSG ostaja na vrhu, a imajo le še tri točke prednosti pred Lensom in pet pred Marseillom. Rennes je zdaj po točkah izenačen z Monacom, a je zaradi manj doseženih zadetkov, kluba imata enako razliko med doseženimi in prejetimi zadetki, na petem mestu.