15°C / 16°C
16°C / 20°C
12°C / 21°C

Poraza Udineseja, visoka zmaga Atalante

Slovenska nogometna reprezentanta Jaka Bijol in Sandi Lovrić sta v 18. krogu italijanske lige proti Bologni izgubila z 1:2.

Atalanta pa je kar z 8:2 premagala Salernitano.

Udinese, pri katerem je Lovrić igral do 62. minute, Bijol pa celo tekmo, in Bologna sta v prvem polčasu skupaj poskrbela za tri zadetke, a je obveljal le prvi videmske ekipe. Dosegel ga je Beto v deseti minuti.

Čeprav so imeli Videmčani kar nekaj priložnosti, pa je Bologna v drugem polčasu poskrbela za preobrat, najprej je v 59. minuti zadel Nicola Sansone, v 80. pa še Stefan Posch.

Pred tem je Lazio v gosteh premagal Sassuolo z 2:0. Mattia Zaccagni je za petouvrščeno ekipo prvenstva, ki ima 34 točk, zadel ob koncu prvega polčasa z bele pike, zmago pa je potrdil Felipe Anderson v 94. minuti. Torino je proti Spezii izgubil z 0:1.

Atalanta je Salernitani nasula kar osem zadetkov, dva od teh Ademola Lookman, enega z bele pike. Ekipa iz Bergama je prva v elitni italijanski ligi z osmimi doseženi goli na tekmi po 27 letih. Nazadnje je to uspelo Interju 14. aprila 1996 proti Padovi (8:2). Največ golov v zgodovini lige je sicer padlo na tekmi Milana in Atalante oktobra 1972 (9:3).

Roma je pa proti Fiorentini. Rimljani so povedli v 40. minuti z zadetkom Paula Dybale. Takrat je Fiorentina že igrala z igralcem manj po izključitvi Dodoja v 24. minuti. Dybala je zmago potrdil v 82. minuti, tako kot prvi prvem zadetku mu je podal Tammy Abraham.

V soboto so nogometaši milanskega Interja brez pomoči poškodovanega Samirja Handanovića premagali Verono z 1:0, Milan pa je gostoval pri Lecceju in igral 2:2.

Cremonese je doma izgubil proti Monzi z 2:3, Gianluca Caprari je dosegel dva gola za goste. Po tekmi je Cremonese, ki je še brez zmage, odpustil trenerja Massimiliana Alvinija.

Že v petek so nogometaši Napolija gostili torinski Juventus in ga visoko premagali s 5:1. Junaka sta bila z 12 goli prvi strelec lige Victor Osimhen z dvema zadetkoma in podajo ter Hviča Kvarachelia z golom in dvema podajama.

Krog bosta v ponedeljek končala Empoli Petra Stojanovića in Lovra Štubljarja ter Sampdoria, katere član bo do konca sezone iz Parme posojeni mladi slovenski vratar Martin Turk.

Napoli ima na prvem mestu zdaj 47 točk oziroma devet več od Milana in deset od Juventusa in Interja. Po 34 točk imajo Lazio, Atalanta in Roma.